VIDEO: 5 nejlepších branek roku 2014


Rok 2014 patří minulosti a vzpomínkám, tak proč si nepřipomenout nejkrásnější branky, které v uplynulém roce padly v rámci NHL.

5.  Nováček Seth Griffith skóroval střelou mezi nohama

Jednadvacetiletý centr Griffith se zuby nehty snaží udržet v hlavním týmu Bostonu. Nováčkovské sezony jsou zkrátka náročné. Ale kousek, který kanadský útočník předvedl 10. listopadu, patřil mezi nejlepší individuální akce minulého roku.

Griffith se drze a nebojácně vrhnul mezi dva zkušené obránce New Jersey Devils Salvadora a Židlického. Českého beka přetlačil a střelou zády k brance napálil puk mezi nohama za záda Coryho Schneidera.

4. Houževnatý Gustav Nyquist

Pětadvacetileté švédské křídlo se po třech letech stěhování mezi AHL a hlavním týmem Detroitu naplno zabydluje v NHL. Může za to stabilně kvalitní výkonnost, která se táhne od minulé sezony. A samozřejmě velká snaha..

Tu předvedl Gustav Nyquist na konci března v utkání proti Tampě Bay. Při nájezdu na branku se přetlačil s posledním bekem Carlem, kličkou posadil na zadek brankáře Bishopa a z ostrého úhlu zasunul kotouč do prázdné branky.

3. Backhand Alexandra Ovečkina v letu

Co by to bylo za žebříček, kdyby v něm chyběla mašina na střílení krásných branek Alexander Ovečkin. Ruská superhvězda se povedenou stahovačkou zbavila dvou obránců Devils a v pádu zakončila přesně mířeným backhandem.

2. Šťastný skokan Tyler Ennis

Buffalo sice letos patří k nejhorším týmům v celé lize, ale Tyler Ennis z individuálního pohledu zase tak špatný rok neprožívá. Pokud by si udržel současnou výkonnost, mohl by dokonce prožít bodově nejvydařenější rok během působení v NHL.

Zřejmě nejkrásnější gól v kariéře se mu ale již povedlo vstřelit. V utkání proti Montrealu proskočil mezi dvěma obránci, puk se mu od brusle šťastně vrátil na hůl, a střelou zády k brance a v pádu překonal Price. 

1. Vladimir Tarasenko zesměšnil Rangers

Za nejlepší formaci letošního ročníku NHL je prozatím považována řada St. Louis ve složení: Schwartz-Lehtera-Tarasenko.

A třetí jmenovaný, mimochodem prozatím třetí nejlepší střelec NHL, se postaral o nejkrásnější gól minulého kalendářního roku.

Tarasenko proplul celou obranou Rangers a parádní průnik zakončil slavným Forsbergovým blafákem.