Video: Briere vstřelil vítěznou branku 0,4 vteřiny před koncem. Gól měl mimořádný význam


Kanadský útočník Daniel Briere, který přestoupil do Colorada z Montrealu během letního přestupového období, je velkým specialistou na Boston Bruins. V průběhu své již 17let trvající kariéry odehrál proti tomuto soupeři 50 utkání. Během nich dokázal posbírat 42 bodů a nastřílet 14 branek. Až do pondělního večera mohlo maličkého střelce trošku mrzet, že žádná z oněch branek nebyla vítězná, ale velikost gólu 15tého vše vynahradila.

Prohlédněte si širokou nabídku na NHL - zde

Čím byla trefa tak zvláštní? Důvody jsou hned tři:

1. Vítězná branka padla v čase 0,4

Jak tenká může být hranice mezi vítězstvím a neúspěchem? Stačilo, aby se puk doklouzal na hůl Briera o těžko postřehnutelný okamžik později a Boston by se šel prát s jistým bodem o ten další. Inkasovat rozhodující branku 0,4 vteřiny před koncem sice zabolí, ale na stranu druhou šlo o obrovskou chybu obrany. Briera si obránci vůbec nevšímali, asi byli myšlenkami již v prodloužení.

2. Byla 300. v Brierově kariéře

Briere neoslavoval po skončení zápasu jen vítězství a zisk dvou bodů, ale také omotával puk lepicí páskou, a zapisoval na ní číslici 300. Tolik branek již Kanaďan stačil během zhruba 900 zápasů v NHL nastřílet.

Střelecky nejplodnější rok zažil Briere v roce 2011. V dresu Flyers nasázel onu sezonu 34 branek.

3. Šlo o rekordní porážku Bostonu  

Pozdní gól Briera má pro Boston nepříjemné důsledky. Šlo již o třetí porážku v řadě, což se týmu - v posledních letech mimořádně úspěšnému - stálo poprvé během posledních 143 zápasů. Medvědi tak prožívají společně s Buffalem nejhorší vstup do nové sezony ze všech týmů v lize.