VIDEO: Kuriózní situace v NHL. Rangers vyhráli, pak se museli vrátit na led a prohráli


Pro Rangers je tým „Tučnáků“ vděčným soupeřem. Z posledních čtyř vzájemných zápasů vždy vyhráli. V prvním vzájemném zápase v letošní sezoně dokonce zvítězili vysoko 5:0. A vítězství slavili Newyorčané i během nedělního střetnutí. Ale ne moc dlouho…

Duel dospěl za stavu 2:2 až k samostatným nájezdům. Ty rozhodl vítěznou trefou obránce „Jezdců“ Dan Boyle, když povedeným blafákem vykoupal brankáře Fleuryho, a následně zasunul kotouč do opuštěné části branky.   

Boyle přijímal gratulace od spoluhráčů, načež se oba týmy vydaly tunelem do šaten. Ovšem rozhodčím se celá situace nepozdávala. Rozhodli se proto prověřit nájezd na videu. A opakované záběry potvrdily zdání, že Boyle dopravil kotouč do branky pomocí odrazu, což pravidla nedovolují:

A zde je znění oficiální zprávy:

„Během nájezdů mezi New York Rangers a Pittsburgh Penguins došlo k přezkoumání videa, protože se kotouč po odrazu od tyče dotknul hole Dana Boyleho. A podle pravidla 24.2, které zní: „žádný gól nemůže být uznán po odrazu jakéhokoliv druhu,“ nebyla branka New York Rangers uznána.

Oba týmy se tak vrátily zpět na led, aby samostatné nájezdy dokončily. O vítěznou, tentokrát regulérní branku se postaral Sutter – centr domácího Pittsburghu. 

NEPŘEHLÉDNĚTE:  NEVÁHEJTE A ZAČNĚTE S UNIBETEM VYHRÁVAT SKUTEČNÉ PENÍZE