Jak porazit Blackhawks? Ovládnout úvod zápasu (již šest duelů v řadě za sebou inkasovalo Chicago jako první - 12:4, takové je skóre z prvních třetin v tomto období). Pomalejší vstupy do utkání jsou Achillovou patou jednoho z pravidelných favoritů na zisk Stanley Cupu.

„Posledních pár dní jsme se o tom bavili – musíme se vyvarovat prvních gólů v naší síti, musíme eliminovat slabé starty. Jenže dnešku se nedá ani říkat slabý start. Sotva jsme začali a už jsme prohrávali. Po chvilce to bylo 2:0,“ postesknul si trenér Chicaga Joel Quenneville.

„To jak jsme znovu odstartovali utkání je frustrující,“ dodal zklamaný útočník Blackhawsk Patrick Sharp.

Image and video hosting by TinyPic

Řeč je o duelu proti Coloradu, které ve středu zvítězilo nad Chicagem 2:0, když MacKinnon a Talbot dokázali skórovat v úvodních 77 vteřinách hry.

Jenomže dostat se do rychlého vedení a ovládnout úvodní třetinu mnohdy nestačí na vítězství proti druhému týmu Centrální divize. Chicago umí zabrat a pomalé začátky napravit dokonalým obratem, jenž přichází po ofenzivní smršti.

Proto je zapotřebí mít mezi tyčemi skvělého brankáře, který prožije mimořádný večer. Třeba takový jaký měl při vítězství Colorada Semjon Varlamov.

Celkem na něj šlo 54 střel, které, jak logicky prozrazuje výsledné skóre, všechny pochytal.Útočníky soupeře uváděl do těžké frustrace.

Čtyřiapadesát pochytaných střel je navíc rekordem základní částí NHL. Ruský brankář je teprve třetím strážcem tři tyčí, který v novodobé éře NHL dokázal pochytat více než 54 střel a připsat si čisté konto (před ním to dokázal pouze Scrivens a Smith).