Video: Ovečkin hloupě simuloval proti Montrealu. Uplatní NHL nové pravidlo?


Hokej je hra pro pořádné chlapy. S touto frází se v dobách minulých hráči v NHL plně ztotožňovali. Současnost ale mnohdy nabízí situace, které dřívější předsevzetí hráčů - z nejslavnější hokejové soutěže - narušují.

Čtěte také: Wolski nastřílel nejrychlejší hattrick v historii KHL [VIDEO]

Čas od času se někteří hráči uchýlí k až dětinskému simulování, aby pro svůj tým vybojovali přesilovou hru. Situace došla tak daleko, že NHL vydala, krom cele řady dalších změn, nová pravidla, která hodlají se simulací zatočit.

Citace z nhl.com:

Pravidlo 64 – Nesportovní chování / Přihrávání pádů

„Prohřešky simulování faulů (přihrávání pádů) budou revidovány disciplinární komisí za účelem případného přísnějšího potrestání recidivistů a jejich týmů. Takovýmto hráčům i jejich trenérům budou udělovány pokuty podle dané tabulky zohledňující celkový počet prohřešků až do výše 5000 dolarů (asi 100 tisíc korun pozn. aut.).“

Image and video hosting by TinyPic

NHL na prvního simulanta nemusela čekat dlouho – podvádění přišlo hned druhý hrací den. K ostudnému činu se uchýlila jedna z největších hvězd soutěže. Alexandr Ovečkin nahrál pád v utkání proti Montrealu.

NEPŘEHLÉDNĚTE -  NEVÁHEJTE A ZAČNĚTE S UNIBETEM VYHRÁVAT SKUTEČNÉ PENÍZE

P.K. Subban drobně píchnul do ramene ruského útočníka. Když Ovečkin ucítil na svém těle hůl soupeře, tak neváhal a teatrálně se skácel k zemi. Rozhodčí, který viděl celou situaci zezadu, okamžitě zvednul paži a poslal udiveného Subbana neprávem na trestnou lavici:

Simulace zafungovala. Otázkou nyní je, zda zafungují i nová pravidla NHL. Ovečkin by měl být nyní označen za simulujícího hráče a veřejně by mu mělo být uděleno varování. Tak uvidíme, zda bude pravidlo 64 uplatněno.

Pyšníme se nejširší nabídkou na kanadsko-americkou NHL. Prohlédnout si ji můžete Zde.