VIDEO: Trenér Washingtonu dostal holí po hlavě, od vlastního hráče


I lavička náhradníků se může v hokeji proměnit ve velmi nebezpečné místo. Je tomu jen pár dní zpět, co českého útočníka Tomáše Hertla trefil kotouč do obličeje, když z lavičky sledoval dění na ledě - spoluhráč Logan Cotoure vyhazoval puk z obranného pásma.  Mladý útočník San Jose, to odnesl rozseknutým rtem.

No a ve čtvrtek v noci nastal obdobný případ. Trenér Washingtonu Capitals Barry Trotz dostal holí přímo doprostřed čela od vlastního hráče Marcuse Johanssona. Samozřejmě šlo rovněž, jako v případě Hertla, o nešťastnou shodu náhod. Švédské křídlo se přehouplo přes hrazení po hitu Schenna, načež ztratilo kontrolu nad svou holí, která sekla do trenérovy hlavy.

(Kdyby byl Trotz hráč, šlo by zcela jistě o první trestné minuty na kontě Johanssona v letošní sezoně : ) – útočník Capitals zatím nebyl trestán, během 40 odehraných utkání, ani jedinkrát).

Po seknutí se Trotz sice reflexivně chytnul čela, ale hned na místě se nechal sešít a se zachmuřenou tváří dál pokračoval v koučování, jako kdyby se nic nestalo.

„Je to jen škrábnutí. Moje modelingová kariéra už stejně skončila před nějakým časem,“ zlehčoval Trotz situaci v pozápasovém rozhovoru.