Do konce třetí třetiny zbývaly necelé dvě minuty. Rozjetý Tavares, kapitán a hlavní hvězda Islanders, si to mířil do útočné třetiny Devils, ale daleko se nedostal. Narazil totiž (a to doslova) u českého obránce Marka Židlického, ten kanadského útočníka sestřelil povedeným hitem.

A v tu chvíli se ozvalo ego celkové jedničky draftu 2009. Ublížený Tavares bodnul holí Židlického do žaludku. Zkušený obránce New Jersey Devils se skácel k zemi, a nějakou chvíli vstřebával nepříjemnou bolest.

Čtyřiadvacetiletý Kanaďan - mimochodem v utkání nevystřelil jedinkrát na branku a za téměř 19 minut na ledě nezískal jediný bod, což může být jedna z příčin frustrace – dostal za zákrok dvě trestné minuty.

Ke smůle Židlického a celé české kolonie v Devils nedokázalo New Jersey přesilovku využít. A protože svítilo na světelné tabuli skóre 2:2 i po prodloužení, tak se šlo na samostatné nájezdy. Ty dopadly, k ještě větší smůle „Ďáblů“ jako tradičně. Ano, je to tak. Vyhráli Islanders.

Za zmínku ovšem stojí ještě reakce Židlického. Na inkriminovaný moment se ho totiž po skončení utkání zeptal Tom Gulitti (reportér New Jersey Devils):