Víkend hvězd: TOP 7 momentů dovednostních soutěží


V noci ze soboty na neděli proběhla první část víkendu hvězd NHL. Šlo o dovednostní soutěže, které předcházejí samotnému utkání, jenž odstartuje v neděli od 23:00.

Nyní si ale zopakujme 7 nejzajímavějších a nejlepších momentů, které provázely první den věnovaný dovednostním soutěžím:

1. Brent Burns fešákem večera

 Na Utkání hvězd dorazil s nejlepší náladou obránce San Jose Brent Burns. Jeho "sluníčkový" úsměv byl nepřehlédnutelný. Přehlédnout nešel ani kostkovaný oblek, který by mohl Burnsovi závidět i Lionel Messi.  

 

2. Nejrychlejším bruslařem se stal nováček 

Tým Foligna rozdrtil v disciplíně rychlobruslařů tým Toewse jednoznačně 5:0. Přispěl k tomu i český útočník Jiří Sekáč, který zvítězil v přímém souboji s obráncem Ekblandem, a také pád Tarasenka, který hned po startu ztratil rovnováhu – ztrátu již pochopitelně nemohl dohnat.

Absolutním vítězem se ale stal Jonathan Drouin, jenž letos nastupuje ve své vůbec první sezoně v NHL v dresu Tampy Bay.

 Výsledky:

Jonathan Drouin 13.103

Mike Hoffman 13.163

Phil Kessel 13.596

Tyler Seguin 13.631

Jiří Sekač 13.683

Aaron Ekblad 14.048

Zemgus Girgensons 14.101

Vladimir Tarasenko 14.386

3. První hokejová selfie pořízená během nájezdu

Hrají spolu v jednom týmu, ale během All-Star víkendu musejí nastupovat na ledě proti sobě. I to byl možná důvod, proč se brankář St. Louis Brian Elliott věnoval během nájezdu raději fotografování, než snaze vychytat Vladimíra Tarasenka.

Výsledkem je historicky první a zřejmě i poslední hokejová selfie pořízená během nájezdu. Nutno dodat, že se velmi povedla, což si mimo jiné pochvaloval i sám autor:

„Uvažoval jsem o tom, už během cesty v letadle,“ řekl Elliott. „Myslel jsem si, že to bude cool fotka, a opravdu to dopadlo moc dobře. I Vladdy (Tarasenko) udělal dobrou pózu a fotka není vůbec rozmazaná. Asi to bude dobrým osvětlením v aréně, “ vtípkoval Elliott.

 4. Chárova nejtvrdší střela byla v těsném ohrožení

Nejtvrdší střelu vyslal v sobotu večer Shea Weber. Letěla rychlostí 108,5 mph (174,6 km/h), což s přehledem stačilo na druhého Ovečkina, jehož obě rány letěly rychlostí 101,4 mph (163,2 km/h).

Rekord Zdeno Cháry se však nepovedlo překonat. Slovenský obránce vyslal v roce 2012 během Utkání hvězd v Ottawě střelu o rychlosti 108,8 mph (175,1 km/h).

5. Úsměvná imitace Jakuba Voráčka

Ryan Johansen se během kreativních nájezdů rozhodl pro originální řešení. Na nájezd si vzal pomocníka. Šlo o malého hokejistu, syna jednoho z trenérů, s kterým v náruči, jako vyučující otec, úspěšně zakončil jeho pokus.

Český útočník Jakub Voráček se nechal inspirovat. Stejně jako Johansen si vzal na nájezd pod svá křídla malého svěřence. Šlo o Johnnyho Gaudreau, který je vzhledem ke své velmi drobné postavě a dětské tváři snadno zaměnitelný za malého chlapce. 

6. Nepřesnějším střelcem se stal Patrick Kane

Všechny čtyři terče zvládl útočník Chicaga trefit o pouhou desetinu vteřiny dřív, než Foligno. Český střelec Radim Vrbata skončil předposlední s časem 22, 141. Horší byl pouze Bobby Ryan, ten potřeboval na trefení všech čtyř rohů branky téměř 31 vteřin. 

Výsledky:

Patrick Kane: 13.529

Nick Foligno: 13:674

Ryan Getzlaf 14:105

Jonathan Toews: 16.307

Patrice Bergeron: 17.038

Radim Vrbata: 22.141

Bobby Ryan: 30.914 

7. Skvělý zákrok Roberta Luonga

Během nájezdu Sekáč vykoupal zkušeného brankáře Floridy Lounga a zdálo se, že bez problému zasune puk do prázdné branky, ale v ten moment vytasil Luongo bleskurychle svou lapačku a na brankové čáře do ní sbalil kotouč. Jednoznačně zákrok večera. 

Image and video hosting by TinyPic