Zákrok týdne: Tuukka Rask fantasticky vychytal Van Riemsdyka [VIDEO]


Boston Bruins zatím v úvodu nového ročníku NHL válčí na hraně elitní osmičky Východní konference, v nočním duelu proti Torontu k zisku dvou bodů nejvíce pomohl finský brankář Tuukka Rask. Ten předvedl proti Torontu 39 zákroků a stal se hlavní hvězdou utkání. 

Toronto je na tom v divizi hůře a na dvanáctém místě ztrácí na sedmý Boston čtyři body, navíc má ale o dva zápasy navrch, ztrácí zejména díky nepovedenému úvodu sezóny, v posledních zápasech se hra tradičního kanadského celku o poznání zlepšila a Toronto začalo bodovat pravidelně, nyní byl proti lepšímu zisku právě finský gólman.

Po celý průběh utkání předváděl v brance Bostonu fantastické zákroky a po zásluze byl vyhlášen hlavní hvězdou. Na straně Bostonu se představil také David Krejčí, který střílel dvakrát a nebodoval, Roman Polák na straně Toronta vyslal na Raska jednu střelu, neúspěšně.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Co nám ukázalo první letošní El Clásico

Toronto bylo blíže k zisku dvou bodů i v prodloužení, v jehož závěru se do největší šance dostala americká hvězda James Van Riemsdyk. Ten se dostal k dorážce před brankou Bostonu a zakončoval téměř do odkryté Raskovy svatyně, finský gólman se ale dokázal vymrštit a na poslední chvíli vychytal amerického snipera. Poté byl úspěšnější také v samostatných nájezdech a bonusový bod zajistil svému týmu, parádní výkon zkušeného gólmana.

David Krejčí se dokázal prosadit v samostatných nájezdech, ve kterých vstřelil vítězný gól a společně s Raskem tak byl hlavní postavou téhle dovednosti.