Příklep Michala Jinocha: Hokejová Liga mistrů je pro Evropu důležitá


Dlouho na hokejovou ligu mistrů čekali všichni hokejoví fanoušci. Ve výsledku je ale nedonutila dojít na stadiony. Proto se hned po prvním ročníku řešilo, zda má cenu pokračovat. Má!

Evropské týmy jsou ve stínu Kanady a USA. Zámořský styl hokeje ukázal na květovém šampionátu svojí sílu a reprezentace z Evropy v čele s Českem, Švédskem a Finskem s tím musí něco dělat. Jednou z cest je právě konfrontace nejlepších týmů z domácích soutěží. 

Všechny olympijské sporty od fotbalu přes basketbal, házenou až k volejbalu mají své evropské soutěže. Když to člověk přežene, tak pro týmy znamená úspěch v evropském poháru víc jak v domácí lize. Když si člověk odmyslí velké peníze a slávu, mají tyto soutěže mnohem podstatnější cíl. Aby se týmy mohly učit od svých soupeřů. 

Říkáte si, k čemu konfrontace, když pak na šampionáty jede jen zlomek sestavy z domácí soutěže? Důležité je, že se hráči budou vyvíjet. Díky soupeření s těmi nejlepšími v okolí se pak budou jednodušeji dostávat do KHL či NHL. Příkladem je třeba Jakub Nakládal. Odrostl na domácí soutěži, pravidelně objížděl EHT. Poté udělal z Pardubic krok směr KHL. Tam je logicky větší kvalita. Opět se dostal o další level výš. Skauti si toho samozřejmě všimli, a proto Calgary hodilo laso.

To samé platí i o ostatních reprezentacích. Hlavně kluby z Norska, Dánska nebo třeba i Velké Británie naberou obrovské zkušenosti, se kterými budou pak vybraní hráči na šampionátech dělat favoritům velké problémy.