Češi jdou odčinit ostudu proti Švédům


Ve fotbale se říká, že nejhorší je vedení 2:0 po poločase. Ve středu se však přesvědčila i naše hokejová reprezentace, že stejné pravidlo platí i v hokeji. Po skvělé první desetiminutovce vedl výběr Vladimíra Vůjtka již 2:0 nad Švédskem, ale po totálním úpadku se povedlo Čechům prohrát zápas 2:7. V pátek se v aréně ve Znojmě odehraje reparát. Co všechno budou muset Češi změnit, aby nedostali podobný debakl?

V první řadě si bude muset sednout elitní lajna hvězd. Aby trojice Červenka, Plekanec a Pastrňák nezaznamenala ani bod v zápase? To se pak hraje těžko. Když se podíváme, jak bodovala elitní lajna Švédska, tak si uvědomíme "drobný rozdíl". Omark 0+4, Backlund 1+0, Cehlin 2:0. 

Druhou důležitou, a také již klasickou složkou bude využívání přesilovek. Ve středečním utkání Češi hráli celkem 6 přesilovek, ale proměnili pouze jednu. K tomu ještě nezvládl David Pastrňák trestné střílení. Oproti tomu švédský výběr zvládl využít 3 přesilovky ze 7. 

V pozápasovém rozboru hokejoví experti kritizovali blokování střel Čechů. Nutno však podotknout, že Češi v zápase zblokovali 15 střel a Švédi jen o 3 střely navíc. Takže v této části hry zřejmě problém nebude.

Jak řekl kapitán Plekanec, tým si taky musí víc sednout a musí se lépe na ledě vidět.

Velkým pozitivem byla podpora domácích fanoušků, kteří podporovali hráče i když se prohrávalo. Pokud bude v pátek panovat stejná atmosféra, určitě to Čechům pomůže k tomu, aby napravili ostudu, která není vítána, přestože se jedná o přípravný zápas.

Trenér Vůjtek pravděpodobně dá šanci i náhradním brankářům. Dominik Furch to má při jeho prvních startech opravdu těžké a zatím se jako opora neprojevil.

Nastoupí Češi v pátek více koncentrovaní a hladovější za úspěchem? Určitě jsou jejich šance vyšší, než napovídají aktuální kurzy.

Česko porazí Švédsko @2.60