Jak vstoupí Češi do letošního mistrovství světa v hokeji?


Český národní tým se v úvodním zápase světového šampionátu ve Švédsku a Finsku střetne s Běloruskem, je pochopitelně favoritem zápasu. Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika obhajují bronz z loňského šampionátu.

16.15 Česká republika - Bělorusko 1,22 - 7,00 - 8,00

Jako v poslední době vždy to s papírovým outsiderem nebude jednoduchý zápas. Mezinárodní hokej se vyrovnává a hokejisté Běloruska patří už řadu let mezi nepříjemné soupeře, kteří dokáží favorita pořádně potrápit. O podcenění soupeře tak vůbec nemůže být řeč, úkolem bude překonat jistě pozornou běloruskou obranu.

Trenér Hadamczik měl při skládání nominace těžké rozhodování, ale nakonec se svými kolegy učinil rozhodnutí takové, jaké uznal za nejlepší možné. Na mistrovství světa například nejedou Klepiš nebo Červenka, druhý jmenovaný se omluvil kvůli zranění. V mužstvu jsou zkušení borci, účastníci loňského šampionátu i úplní nováčci.

V prvních zápasech se do branky postaví Alexandr Salák, který jede na turnaj v pozici dvojky. Nicméně Ondřeje Pavelce trápí nespecifikované zdravotní potíže, a tak příležitost dostal gólman, který se ve výtečném světle ukázal v seriálech Euro Hockey Tour. "Doufám, že bych mohl být do soboty v pohodě. Ale bude záležet na trenérovi, jestli mě postaví nebo ne," řekl samotný brankář, který ovšem ani na sobotní duel proti Švédsku nebude připraven ani na lavičce.

A jak se rodí útočné formace? V prvních dvou útocích by měli působit hráči z NHL, v dalších pak bojovníci z evropských soutěžích a extraligy. 

"Doufejme, že se dáme na turnaji dohromady a uděláme nějaký úspěch. Ale letos jsem měl opravdu štěstí na body. Naskakovalo mi to, hrál jsem s Claudem Girouxem prakticky celou sezonu, dostával čas na přesilovce. Bylo to i tím, že jsem podepsal novou smlouvu. Já jsem rád, když je na mě tlak a můžu dokázat, že umím hrát i táhnout mužstvo. To dělá hráče hráčem," prohlásil útočník Jakub Voráček.

Jak už bylo zmíněno, Češi jsou favority zápasu a bylo by překvapením, kdyby nevyhráli v normální hrací době. Jejich vítězství se nebude rodit úplně snadno, ale o dvě nebo tři branky by vyhrát měli.

Na ostatní zápasy MS v hokeji si můžete vsadit zde!