Mistrovství světa v hokeji začíná. Jaké kurzy jsou nejlepší?


Kanada, Rusko, Švédsko? A co takhle federální derby ve finále? Mistrovství světa v hokeji přináší nebývalé šance na zajímavý přivýdělek.

Skupina Stockholm

Podle trenéra českého týmu Hadamczika jde o těžší skupinu, než která se hraje ve Finsku. Češi každopádně nejsou největšími favority na postup z prvního místa, mnohem větší naděje se vkládají do domácích Švédů a také Kanaďanů, kteří letos sestavili velmi silný výběr.

Střelec Steven Stamkos, oba Staalové nebo šikovní centři Giroux s Duchenem dělají z Javorových listů ofenzivně nejsilnější tým turnaje. Alespoň na papíře. Hned tři hráči kanadského výběru se umístili v top 15 bodování základní části NHL, svou formu jsou připraveni prodat na světovém šampionátu. Jediným otazníkem zůstává, za jak dlouho si zámořští obránci zvyknou na širší kluziště, kde je potřeba více bruslit a hrát jinak pozičně.

Kurzy na první místo ve skupině:

Kanada - 2,35
Švédsko -  2,75
Česká republika - 3,75
Švýcarsko - 20,00
Norsko - 25,00 
Bělorusko - 75,00
Dánsko - 90,00
Slovinsko - 500,00 

Skupina Helsinki:

To, co pro skupinu ve Stockholmu znamená Kanada, je pro Helsinki Rusko. Sborná veze všechny hvězdy skončené KHL, doplněné o hvězdy z National Hockey League - třeba útočníky Kovalčuka s Anisimovem nebo brankářskou dvojici Varlamov - Bryzgalov.

Další favorité už nevypadají tak nabitě, Finy bude tlačit publikum, ale Američané vezou spoustu hráčů, kteří nehrají ve svých klubech zrovna první housle, pět hráčů přitom ani nepůsobí v NHL. Jen dva borce z nejprestižnější soutěže světa mají Slováci, jenomže ti zase mají plejádu hokejistů Kontinentální ligy, cesta nastavena váženým trenérem Vůjtkem navíc vypadá velice slibně.

Kurzy na první místo ve skupině:

Rusko - 1,72
Finsko - 2,85
USA - 9,00
Slovensko - 11,00
Německo - 35,00
Lotyšsko - 75,00
Francie - 350,00
Rakousko -  350,00

Tým trenéra Hadamczika je letos velmi vyvážený, dva útoky sestaví borci z NHL, další dvě Evropané, máme konstruktivní i silové beky a v brance stále ještě vycházející, ale už dost zkušenou hvězdu Pavelce. Kurz 9,00 na celkové prvenství není vůbec špatný, jen tři mužstva mají podle bookmakerů šanci větší - Rusko 3,30, Kanada 3,50 a Švédové 4,00. Jednu z medailí si naši odvezou se šancí 2,05:1.

Kdo si však myslí na méně očekávané výsledky, může si vydělat mnohem více. Tak třeba pokud Thomas Vanek, rakouský tahoun Buffala a 13. nejlepší střelec NHL, dovede svůj tým k medailím, dostanete 250násobek svého vkladu.

Nebo libo něco reálnějšího? Česko-slovenské finále, které by si nechala líbit většina fandů z bývalé federace, jsme vypsali kurz 85,00.