MS v hokeji: Norové bojují o čtvrtfinále


Hokejové mistrovství světa má na programu závěrečné zápasy základních skupin a boj o čtvrtfinále bude obrovský. Podaří se mezi osmičku vtlačit Norsko? V prvé řadě musí porazit tým Běloruska, aby mohlo ohrozit český celek. V sobotu se utkají také Němci s Lotyši. Mužstva, které čas od času na šampionátu mile překvapí.

19.15 Německo - Lotyšsko 1,55 - 5,10 - 4,45

Hokejisté německé reprezentace se ve vyrovnané skupině v Helsinkách střetnou s Lotyšskem. Jde sice o souboj předposledního s posledním, ale Němci ztrácejí na čtvrtou postupovou příčku pouze tři body. Lotyšsko je jen o bod zpět.

Německo přitom nemělo začátek turnaje snadný. Nejprve až po prodloužení padlo s domácím Finskem, v dalším utkání jen o gól prohrálo se Slovenskem, obhájcem stříba z loňského šampionátu. Pak už všechny tři body získalo s Rakouskem a nyní proti nim stojí soupeř, kterého určitě mají šanci porazit. Ale pozor, Lotyši překvapili Slováky a získali své první tři body na turnaji. Jaký mají cíl proti Němcům? Samozřejmě také zvítězit.

Je zřejmé, že půjde o atraktivní a vyrovnaný souboj, který skončí nejtěsnějším možným rozdílem. Dominovat budou defenzivy. O něco lépe jsou v tomto ohledu němečtí hokejisté, což bude hrát klíčovou roli.

Tip: 1

20.15 Norsko - Bělorusko 1,75 - 4,45 - 3,65

Norové mají jistotu. Pokud v základní hrací době porazí Bělorusy, dostanou se o bod před českým týmem. Posílí si sebevědomi a zase o něco zvýší naděje na postup do čtvrtfinále, který by byl obrovským úspěchem. Ale nepředbíhejme, vždyť Bělorusko se nezalekne nikoho.

Mužstvo Norka podává na mistrovství kvalitní výkony, doposud získali šest bodů za výhry nad Slovinskem a Dánskem. Na druhou stranu vyhořeli s favority z Kanady a Švédska, to je ale trápit nemusí. Pro Nory je důležitější souboj s Bělorusy, kteří s Čechy i Švédy dobře bránili a od obou dostali jen dvě branky. Norsku mohou boj o postup pořádně zkomplikovat, sami by se navíc přiblížili kýžené záchraně.

Také v utkání mezi Norskem a Běloruskem se nedá očekávat velký příděl branek, půjde o opatrné utkání. Norové nicméně prokáží větší kvalitu v defenzivě a ofenzivě a utkání dovedou do vítězného konce.

Tip: 1