MS v hokeji vrcholí: Bude Stockholm dobyt Švýcary?


Hokejisté Švýcarska se mohou poprvé v historii stát mistry v ledním hokeji, poslední překážkou je domácí Švédsko. Pokud by ho porazili, vyhráli by všechny duely na šampionátu. V utkání útěchy o 3. místo se střetnou Finové a Američané.

16.00 Finsko - USA 2,10 - 4,45 - 2,75

Zase utkání o bronzové medaile. Finové, kteří v roce 2011 vyhráli světový šampionát, budou podruhé v řadě bojovat o třetí místo. Minulý rok jim souboj s Čechy nevyšel a zbyla na ně nevděčná čtvrtá příčka. V cestě jim nyní stojí sympaticky hrající celek z USA.

Finsko a USA už se spolu jednou na šampionátu utkaly, ve velmi vyrovnané helsinské skupině, kterou nakonec vyhráli seveřané. Jenže jejich vzájemné utkání skončilo jasným triumfem amerických hokejistů, kteří vyhráli 4:1. Nyní má Finsko ideální možnost soupeři porážku vrátit a po dvou letech získat cenný kov. Oba týmy jsou v podobné situaci. Po úspěšném čtvrtfinále nezvládly boj o finále, ve kterém se ani jednou střelecky neprosadily.

Zápay o bronzové medaily bývají otevřenější a to se dá předpokládat i letos. Obě mužstva se budou snažit o útočnou hru, naposledy v sezoně si zahrát dobrý hokej a uspět. Mohlo by padnout šest a více gólů a úspěšnější budou spíše Finové, kteří mají s boji o medaile větší zkušenosti.

Tip: 1 

20.30 Švýcarsko - Švédsko 3,55 - 4,35 - 1,85

Když se hned v prvním dni turnaje tyto dva celky střetly, málokdo by si vsadil, že Švédsko i Švýcarsko šampionát zakončí. Ale je to tak a nový hokejový šampionát vzejde buď ze Švédska nebo Švýcarska. Ať už to dopadne jakkoliv, dojde k historickému milníku. Pokud vyhrají Švýcaři, stanou se novým státem, který přibyde jako vítěz mistrovství světa. V případě triumfu Švédů, hokejový šampionát vyhraje po dlouhých 27 letech domácí celek. Naposledy se radovali hokejisté SSSR v roce 1986.

Jak už bylo zmíněno, soupeři se potkali v základní skupině. Tehdy o gól vyhráli Švýcaři a hovořilo se o prvním překvapení na mistrovství. Ovšem kdo sledule letošní výkony Švýcarska na turnaji, už zjistil, že o senzaci v prvním vzájemném utkání nešlo. Mužstvo v červených dresech porazilo všechny včetně hvězdné Kanady, Čechy dokonce dvakrát. Doposud nepoznalo přemožitele. Švédové jistě vidí velkou šanci na zisk titulu po sedmi letech, zvlášť když mají soupeři co oplácet. Budou se však muset vypořádat s výbornou defenzivou protivníka, výtečnému bruslení a perfektní disciplíně. Tedy s atributy, které jsou vlastní právě Švédsku.

Po dvou celkem jednoznačných finálových střetnutích půjde o vyrovnaný zápas, který jedno z mužstev vyhraje o gól. Na rozdíl od zápasu o třetí místo se zde nedají očekávat gólové hody, utkání bude svázáno taktikou a defenzivní činností mužstev, které ji mají dobře propracovanou. Sázkové kanceláře pochopitelně favorizují Švédsko a je pravděpodobné, že tentokrát jim předpovědi vyjdou.

Tip: 2