Sázejte na semifinále MS: Bude pokračovat švýcarská senzace?


Už bez české účasti pokračuje hokejový šampionát. Do finále proklouzne jedna z pořadatelských zemí a pak lepší z dvojice USA - Švýcarsko. Sázet na favority letos nebyla ta nejlepší volba, Kanaďané i Rusové vypadli už ve čtvrtfinále. Budou překvapení pokračovat?

Finsko - Švédsko, sobota 15:00

Kurzy: Finsko 3,20 - Remíza 4,40 - Švédsko 1,95

Finové, kteří turnaj spolupořádají, poprvé poznají, jaké je to nehrát doma. Šampionát se totiž definitivně přesouvá do futuristické haly Globen, kterou však trápí slabé návštěvy. To však Švédům nic nebrání v tom, aby hráli výborný hokej, ve čtvrtfinále vyřadili favorizovanou Kanadu.

Dvojčata Sedinové a Loui Eriksson vytvořili údernou první formaci, ze které jde strach, hvězdy Vancouveru a Dallasu jsou hlavním důvodem, proč je Švédsko tipováno za prvního finalistu.

Kdo se však nebojí trošky rizika, měl by si vsadit na Finsko, které hraje nad očekávání dobře, a kurz na jeho vítězství je výborných 3,20. Suomi táhne duo Kontiola - Aaltonen, první a šestý muž bodování mistrovství. Za uvážení stojí sázka na to, že se Petri Kontiola blýsne dvěma nebo více kanadskými body, vypsán je kurz 3,40:1.

Švýcarsko - USA, sobota 19:00

Kurzy: Švýcarsko 2,90 - Remíza 4,55 - USA 2,05

Dvě velká překvapení čtvrtfinále. Přestože Švýcaři prošli sítem základní skupiny bez jediné prohry, jejich vítězství nad Čechy přesto šokovalo. Bruslařky dobře vybavený tým, který hraje jednoduchý a zodpovědný hokej dokázal velkou věc, dostat se mezi čtyři nejlepší je pro švýcarský hokej fantastický úspěch.

Na vyváženost mužstva sázejí i Spojené státy, jejichž postup přes Rusko nebyla před čtvrtfinále považována za utopií, nicméně s výhrou 8:3 nepočítali ani tradičně sebevědomí Američané. Jejich tým, který táhne Paul Stastny a Craig Smith, myslí po úspěšném vystoupení na mety nejvyšší, zlato není vůbec nereálné. Ale první je potřeba porazit nebezpečné Švýcarsko.