Sázení na MS: Kdy jindy než proti Dánům se může český tým střelecky chytnout


Už i s Ondřejem Pavelcem si budou chtít Češi napravit reputaci na MS. Čekají je urputní Dánové. Český tým hraje i o zlepšení v útočné fázi. Pět gólů ve třech zápasech zatím není lichotivá bilance.

16:15 Česko - Dánsko 1,17 - 8,00 - 11,00

Šesté místo tabulky stockholmské skupiny a jen tři body, je nejvyšší čas zapnout. Český tým už v brance s Ondřejem Pavelcem nastoupí na Dány, kteří mají i bod méně, když porazili po prodloužení Slovince.

Dánové odehráli všechna utkání vyrovnaně, s Kanadou či Norskem drželi více méně krok. Bude záležet na první brance a by měl český tým určitě dát. Trenér Hadamczik protočil útočné formace vyjma první řady. Tam totiž Voráček, Tlustý a především Hudler fungují. Aktivní Hertl a Tenkrát se přesunou k Hanzalovi. Vrbata si zahraje s Novotným a Hubáčkem. Fleischmann pak s Irglem a nově zařazeným Koukalem.

Výčet těchto změn slibuje to, že uvidíme aktivní a svěží přístup od našich hokejistů. Dánové mají zkušenosti ze švédské ligy a budou se tedy spoléhat spíš na obrannou činnost. Největší pozor by si čeští obránci asi měli dát na Mikkela Boedkera a Mortena Greena.

Tipy: celkový počet gólů pro hosty - méně 1,5, 1. třetina - Česká republika

Další tipy na zápasy mistrovství světa naleznete zde.