Startuje mistrovství světa v hokeji, Kanada s Ruskem hlavními favority


Už zítra startuje 79. mistrovství světa v ledním hokeji a pro naše fanoušky se bude jednat o pikantní záležitost. Naposledy se šampionát u nás konal v roce 2004 a vrací se k nám po dlouhých jedenácti letech. Jak už bývá zvykem, domácí tým je pasován spíše do role outsidera.

Je velmi obtížné vyhrát domácí mistrovství světa a v minulosti se o tom přesvědčila řada kvalitních nároďáků. Tlak na domácí zemi je zejména v případě těch hlavních favoritů obrovský a ne vždy se s ním hráči dokáží srovnat. V roce 2013 se sice podařilo Švédům domácí šampionát ovládnout, ale předtím se na něco podobného čekalo od roku 1986, kdy se podařilo domácí mistrovství vyhrát hokejistům Sovětského svazu.

Přečtěte si také:

SPECIÁLNÍ AKCE: Vsaďte si bez rizika na celkového vítěze MS v hokeji

Podle našich kurzů je český výběr na šampionátu v Praze a Ostravě mezi užším výběrem favoritů. Pod kurz 10.00 na celkového vítěze turnaje se dostalo pět reprezentačních týmů - Kanada, Rusko, Švédsko, Česká republika a Finsko. V závěru jsou reprezentace USA, Slovenska, Francie a Švýcarska.

Hlavním favoritem je s kurzem 3.00 Kanada a není se čemu divit. Stačí se podívat na soupisku, jména jako Seguin, Giroux, Crosby, Ennis, Spezza, Schenn, Eberle a mnoho dalších rozhodně nahánějí hrůzu. Není pochyb o tom, že z pohledu soupisky je na tom Kanada jednoznačně nejlépe.

ODBĚR NOVINEK:

Nenechte si ujít články od Míry Bosáka - stačí se přihlásit k odběru novinek, který najdete v pravém sloupci.

Obhájcem titulu je reprezentace Ruska, která si znovu klade nejvyšší cíle, s kurzem 3.20 je druhým favorizovaným nároďákem. Mezi největší ruské hvězdy patří Malkin, Kovalčuk, Mozjakin, Belov nebo mladý Tarasenko. Ani další silné celky nejsou pozadu, český výběr v přípravných zápasech ukázal svou sílu, kterou chce na turnaji demonstrovat a navázat na švédský úspěch z domácího šampionátu v roce 2013. Do turnaje vstupujeme s kurzem na vítěze 7.00.

Mezi hlavní tahouny našeho týmu by měl bezpochyby patřit nejproduktivnější Čech NHL v letošní sezóně Jakub Voráček, který se zároveň stal kapitánem týmu. Asistenty mu budou dělat Jan Hejda s Jaromírem Jágrem. Kolem téhle hvězdné trojky by se měly točit výkony našeho celku, ale v kádru máme řadu dalších kvalitních hokejistů. Podobně jsou na tom také Finové (8.50) a Švédové (6.25). 

Zapomenout nesmíme ani na ostatní týmy. Hokejové mistrovství světa je v elitní skupině stále více vyrovnané a překvapit může kdokoliv. Není pochyb o tom, že v základních skupinách budeme znovu svědky několika překvapivých výsledků a že některý z outsiderů bude bojovat o účast ve čtvrtfinále. Vše vypukne už zítra odpoledne od 16:15 dvěma zápasy, večer se pak představí naši od 20:15 v očekávaném duelu se Švédskem.

Skupina A:

Česko, Francie, Kanada, Lotyšsko, Německo, Rakousko, Švédsko, Švýcarsko

Skupina B: 

Bělorusko, Dánsko, Finsko, Norsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, USA