Základní skupiny na MS v hokeji vrcholí, kdo je favoritem na titul?


Hokejové mistrovství světa se dostalo do své druhé poloviny a základní skupiny jsou téměř u konce. V úterý se odehrají poslední duely v základních skupinách a pak začíná nejdůležitější část turnaje, vyřazovací boje. Kdo je dvě kola před koncem skupin největším favoritem na vítězství na turnaji?

Posledních deset zápasů zbývá odehrát v rámci skupin na letošním mistrovství světa v hokeji. Dnes a zítra se rozhodne o tom, které týmy postoupí do čtvrtfinále a které nikoliv. Na hraně postupu se stále bojuje o vysněnou čtyřku v každé skupině a je o co hrát. Kdo je dvě kola před koncem základních skupin největším favoritem na zisk zlatých medailí?

Velmi dobře se na turnaji zatím reprezentují Švýcaři, kteří mají nejvíce bodů z obou skupin, ale pochopitelně ani tak mezi hlavní favority turnaje nepatří. Pořadí favoritů se změnilo od začátku turnaje jen nepatrně, například jako hlavní favorit je nyní Kanada po nepřesvědčivých výkonech Ruska.

Český výběr zatím balancuje na hraně postupu a tak pochopitelně mezi ty hlavní favority nepatří. S kurzem 10.00 na vítězství 2.75 na umístění v nejlepší trojici je v tomto žebříčku až na šestém místě. Největším favoritem je zmiňovaná Kanada s kurzy 2.95 na vítězství a 1.40 na umístění v nejlepší trojici.

Dále je druhé Rusko s kurzy 3.80 na vítězství v turnaji 1.45 na umístění v nejlepší trojici, třetí místo uzavírají Švédové s kurzy 5.75 a 2.05.

Kurzy na vítěze MS v hokeji 2013: