Zápas rozhodující o úspěchu: USA - ČR


V 15 hodin nastoupí čeští hokejisté proti USA a odstarutují tak dnešní dávku čtvrtfinálových zápasů na Mistrovství světa v Bělorusku. Jedná se o zápas, po kterém se šampionát bude hodnotit buď úspěšně nebo neúspěšně.

Trenér Růžička si po zápase s Francií musel před hráči ulevit pěkně od plic. Kritizoval především defenzivní činnost celého týmu, která nebyla ideální. Rozhodl se překopat sestavu a Češi tak vyjedou k dnešnímu zápasu v následující sestavě:

 Salák - Němec, Vitásek, Jordán, Kindl, Zámorský, Kolář - Jágr, Novotný, Červenka - Hertl, Sobotka, Klepiš - Zaťovič, Hudler, Sekáč - Vondrka, Jan Kovář, Rolinek

Růžička si hodně slibuje především od dvojice Červenka - Jágr, kteří spolu dlouho nehráli a budou mít motivaci navázat na jejich úspěšnou spolupráci z Omsku. Na soupisku národního týmu byl dopsán Martin Růžička, který bude připraven naskočit do hry. 

Soupeř má na turnaji nejmladší tým s věkovým průměrem 24 let. Průměr navyšuje čtyřicetiletý brankář Tim Thomas, jež letos působil v Dallasu a Minesotě. Nejproduktivnějším hráčem USA je Johny Gaudreau (10 kanadských bodů). Ten odehrál jediný zápas v NHL za Calgary a jinak působí na Boston College. Dále se Američané spoléhají především na první pětku, ve které je i devatenáctiletý obránce Jones. Tento muž tráví na ledě většinu času a umí nebezpečně vystřelit, především v přesilových hrách. 

Zaoceánský tým má výborně propracovaný forčeking a dá se předpokládat, že Češi budou při rozehrávce hodně pod tlakem. V konečném účtování však rozhodne větší zkušenost českého národního týmu, který se probojuje do semifinále.

Co vsadit?

1) Vítězství ČR do rozhodnutí - 1,85

2) Jaromír Jágr zaznamená minimálně jeden bod - 1,55

3) Celkem střel na branku - více jak 58,5 střel - 1,85

Vsaďte si také dalsí čtvrtfinálové zápasy.