ZOH: Hokejový souboj Slovensko - USAK prvnímu utkání na Zimních olympijských hrách vyjedou dnes hokejisté Slovenska. Na rozjezd je čeká těžký soupeř - USA.


Slovensko X USA  5,25 - 4,70 - 1,50


Trenér slovenského týmu Vladimír Vůjtek se bude muset obejít bez výrazných jmen a tahounů národního týmu v minulých letech. Do Soči se nepodívá jednatřicetiletý Marián Gáborík, který po zlomenině klíční kosti neprošel lékařskou prohlídkou. Vedení New Yorku Islanders odmítlo uvolnit elitního beka Ľubomíra Višňovského a pod olympijskými kruhy se nepředstaví ani Miroslav Šatan. Zlomený prst na noze navíc zřejmě bude limitovat Mariána Hossu, který by měl patřit společně s Chárou mezi největší postavy slovenského týmu.

Národní tým USA bude chtít navázat na finále z Vancouveru, kde americkým hokejistům vzal zlato Sidney Crosby, který se trefil v prodloužení. Podle soupisky se zdá, že tým je velice dobře a vyváženě poskládaný. Útočník Toronta Phil Kessel pálil v letošní sezóně do černého už v jednatřiceti případech. Nejen na něj se ale Američané mohou spolehnout. Patrick Kane, Joe Pavelski a James van Riemsdyk dali dohromady už 90 branek!!! USA mají vynikající práci s mládeží a všichni tito hokejisté jsou plody této dlouhé, pečlivé a trpělivé práce.