Jágr sehnal další posilu, za Kladno bude hrát i Tomáš Kaberle


Kladno získalo do svých řad další výraznou posilu z NHL. Jeden z nejlepších českých obránců novodobé historie Tomáš Kaberle si zahraje s Jaromírem Jágrem. Zadák Montrealu Canadiens se na podmínkách dohodnul právě s Jágrem a Extraliga tak uvidí další legendu. Kaberle by se měl poprvé představit ve středu proti Pardubicím, za ty naopak nastoupí Aleš Hemský.

Ještě v průběhu tohoto týdne Jágr v rozhovoru prohlásil, že na Kaberlovu pojistku nemá klub peníze, nyní už je situace naprosto jinak a je jisté, že Tomáš Kaberle si za Kladno zahraje. „Jsme moc rádi, že to nakonec vyšlo. Tomáš měl obrovský zájem a rodina Kaberlů je spjata s naším klubem, už zbývají doladit poslední detaily jeho přestupu,“ řekl ředitel kladenských rytířů Václav Bartoš.

Současná enkláva Kladna tedy činí pětici hráčů z NHL, v útoku Jágr s Plekancem a Tlustým a v obraně Židlický s Kaberlem, z toho už opravdu jde strach a pokud by těchto pět borců hrálo v jedné pětce, to by bylo teprve něco. Pardubice se můžou těšit na zajímavé kousky Aleše Hemského, přišel také obránce Kindl.

Ještě před středečním zápasem se Kladno utká v pátek proti Vítkovicím a v neděli pak se Spartou. Je však možné, že právě utkání se Spartou elitní hráči z NHL vynechají kvůli doplnění tréninku. Hráči ještě prý nejsou dost sehraní a právě Jágr preferoval tuto možnost. Ve středu by však měla vyjet na led kompletní pětice borců.