Kolotoč NHL běží dál, Rangers hrají v Montrealu


Zámořská NHL se nezadržitelně blíží k vyvrcholení jménem play off, v noci ze soboty na neděli se hraje další várka utkání. Mezi nimi Montreal hostí New York Rangers a Ottawa se střetne s Torontem. A na tyto dvě utkání Severovýchodní divize se podíváme podrobněji.

Montreal Canadiens - New York Rangers 2,10 - 3,75 - 3,05

Montreal je lídrem Severovýchodní divize a své postavení bude chtít potvrdit v utkání s mužstvem New York Rangers. Nicméně odevzdaný soupeř ho rozhodně nečeká, Rangers se pohybují na hranici postupu do play off a potřebují každý bod.

Hokejisté Canadiens si po úspěšných výsledích vybrali slabší období, když prohráli tři ze čtyř zápasů. Ovšem bitvu o vedoucí tým divize zvládli na výbornou, medvědy z Bostonu porazili na jejich ledě 6:5 po samostatných nájezdech. To tým z New Yorku naposledy prohrál, aniž by vstřelil gól. Jejich situace je dramatická, na osmém místě mají stejně bodů jako městský rival Islanders.

Domácí mužstvo je jistě favoritem a je pravděpodobné, že svou roli potvrdí. Mají slušnou ofenzivu i defenzivu, zatímco Rangers se v útoku trápí. Se 78 vstřelenými brankami jsou vůbec nejhůře střílejícím mužstvem NHL! 

Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs 2,30 - 3,75 - 2,70

Vedle sebe v Severovýchodní divizi i Východní konferenci. Ottawa a Toronto se doposud prezentovaly podobnými výkony. K pozitivu určitě patří fakt, že jim jejich výsledky i výkony zatím stačí k účasti v play off. Soupeře od sebe dělí dva body.

Mužstvo Senators má nyní formu, z posledních sedmi zápasů šest vyhrálo. Nestačilo pouze na silný Boston. Hokejisté Toronta nemají tak oslnivou formu, ale v letošní sezoně mají stabilně dobré výsledky a míří do play off, což je pro klub hlavní cíl. Naposledy porazili Carolinu 6:3.  

Vzhledem ke kvalitně kádrů, aktuální formě i postavení v tabulce, je těžké hledat favorita. Oba týmy jsou i v dobrém psychickém rozpoložení. Bude to vyrovnaná bitva, spíše se ale štěstí přikloní na domácí stranu. Možná i proto, že v letošních vzájemných soubojích vyhrává domácí. Stalo se tak ve třech případech a teď jsou na řadě hráči Ottawy.