Liga mistrů: Chelsea klíčový zápas zvládla, Šachtar doma porazila 3:2

Ve středečních zápasech Ligy mistrů se odehrál šlágr mezi Chelsea a Šachtarem. Tentokrát londýnský klub potvrdil roli favorita a zvítězil 3:2. Situace v tabulce je tak velmi vyrovnaná. Třetí Juventus ztrácí na první Chelsea pouze bod.

Chelsea - Šachtar Doněck 3:2 (2:1)

Branky: 6. Torres, 40. Oscar, 90+4. Moses - 10., 47. Willian

Ukrajinský mistr ze Šachtaru v minulém kole Ligy mistrů doma překvapil a porazil na domácí půdě Chelsea 2:1. Výbornému výsledku byl blízko i tentokrát, na půdě londýnského velkoklubu byl totiž lepším týmem a dlouhou dobu držel remízový výsledek 2:2. V nastaveném čase však zachyboval a Chelsea vyhrála 3:2.

Domácí šli dovedení po chybě Šachtaru, ale Šachtar srovnal velmi rychle zásluhou Williana. Ještě do konce první půle dokázal Chelsea poslat do vedení Oscar. Šachtar srovnal na 2:2 hned  v úvodu druhého dějství a tento stav držel až do 94. minuty, poté se hlavou po chybě hostující obrany prosadil střídající Moses.

V tabulce je tak Chelsea nyní na prvním místě pouze o skóre před druhým Šachtarem, který má stejný sedmibodový zisk. Třetí Juventus má šest bodů a je jasné, že o postup do další fáze Ligy mistrů si to rozdají právě tyto tři celky. Čtvrtý Nordsjaelland se spíše snaží o to, aby neudělal ostudu. Ve středečním duelu prohrál na půdě Juventusu 4:0.