Mancini: Tévez je lepší než kdy jindy


Rozpory a problémy mezi manažerem Manchesteru City Robertem Mancinim a jeho svěřencem Carlosem Tévezem jsou zapomenuty. Ital navíc šikovného útočníka chválí za přístup k fotbalu a před duelem s Realem Madrid v Lize mistrů hovoří o Argentincově špičkové formě.

Osmadvacetiletý střelec měl podle Manciniho výbornou přípravu. Máme se tedy od Téveze v letošním roce na co těšit. Pokud naplní slova chvály od svého manažera, měl by opět patřit k absolutní světové špičce.

„Jsem velmi šťastný, protože Carlos pracoval v předsezonní přípravě velmi tvrdě a jeho forma je lepší než v loňském roce a než před léty. Navíc má chuť hrát fotbal, řekl Mancini novinářům

Carlos Tévez ukázal svou obrovskou kvalitu v minulém roce. I přesto, že byl bez fotbalu půl roku, dokázal se vrátit na hřiště takovým způsobem, že nasázel během šesti utkání pět branek. To jen pokazuje na to, že má Argentinec strop na úplně jiné úrovni.

„Pro hráče je těžké nehrát. V loňském roce byl Carlos šest měsíců bez zápasu a to ho zřetelně ovlivnilo. Přesto, že nebyl v ideální formě, vstřelil pět branek během šesti zápasů. Je to top hráč, ale pouze v případě, že chce hrát a on je připraven být součástí týmu,“dodal Manicni.

Tévez se bude moci předvést již v úterý v Lize mistrů na Santiagu Bernabeu. Manchester City má momentálně ideální příležitost uloupit důležité body do těžké skupiny D. Real Madrid se totiž nachází v prachmizerné formě. Během čtyř ligových zápasů vyhrál tým Josého Mourinha jen jedinkrát a na Barcu ztrácí propastných osm bodů.