Matějek si za penaltou stojí, kritika ho mrzí


Největší podzimní šlágr Gambrinus ligy dostal na starosti rozhodčí Radek Matějek. On sám se na utkání velmi těšil, ale po jeho skončení u něj zavládlo zklamání. Na jeho hlavu se snesla vlna kritiky a Sparta proti jeho rozhodnutí podává odvolání.

Sám Matějek po utkání v rozhovoru řekl jasně. "Devět z mých deseti kolegů by situaci posoudilo stejně." Nejvíce se pochopitelně hovořilo o jediné odpískané penaltě po faulu Hušbauera na Limberského. 

"Jsem přesvědčený, že jsem rozhodl správně. Limberský pronikal do pokutového území a balón si dal před nohu. Hušbauer už nestihl uhnout a já nařídil penaltu. Z mého postavení to byla jasná penalta, mluvil jsem i s kolegy a ti by situaci posoudili stejně," pokračoval Matějek.

"Nemyslím si, že já jsem zavinil porážku Sparty. Další situace byly dle mého názoru také posouzeny správně. Sparťanské odvolání nechápu a mrzí mě, že se z toho stalo tohle. Na utkání jsem se těšil a doufal jsem, že to bude bez problémů," ukončil Matějek.

Plzeň díky Limberského penaltě nakonec zvítězila 1:0 a dostala se do čela ligy právě před Spartu. Nyní už se oba celky soustředí na své první utkání v základní skupině Evropské ligy.