MS U20: Porazí domácí dosud suverénní Švédy?


Švédové při čtvrtfinále odpočívali, jejich jízda skupinou A byla suverénní. Tři zápasy vyhráli s přehledem a relativně bez problémů, větší drama připustili jen s nepříjemnými Švýcary, které zdolali až na nájezdy.

Seveřané dali ve své skupině nejvíce branek, dostali nejméně, přičemž nikdo výrazně nevynikal. Týmové pojetí hokeje a dobré bruslení, to je důvod, proč Tři korunky září.

V zápase s Ruskem zůstávají mírnými favority, přestože sborná hraje doma. Její výkony jsou zatím dosti nevyrovnané. Porážka s Kanadou se dala čekat, ale potíže se slabým Slovenskem zdvihaly varovný prst. Následné vítězství nad Američany sklidnilo negativní emoce, pět zápasů nicméně dokonale rozebralo nedostatky Rusů.

V defenzivě jsou výborní, ale dát gól je často nerozlousknutelná hádanka. Nemít výborého útočníka Nikitu Kucherova, který byl při předposledním draftu vybrán ve druhém kole, kdo ví, jestli by nějaký gól vstřelili. Kucherov dal pět branek, na dvě přihrál, a pokud ho Švédové uhlídají, pak mají z poloviny vyhráno.

Celkově by mělo vyhrát Švédsko, ale existuje zde nadprůměrná naděje na remízu, neměly by se konat žádné gólové hody. Že padne šest a méně branek je skoro jistota při kurzu 1,60.

Švédsko 2,05 - Remíza 4,50 - Rusko 2,70