Na Finy s Laštůvkou v brance, Bílek bude zkoušet další varianty


Česká republika má v dnešním kvalifikačním programu volno a může se tak směle připravovat na kvalifikační zápas proti Maltě, který se hraje 12. října. Dnes se tedy čeští fotbalisté v přípravném duelu postaví v Teplicích proti Finsku. Trenér Michal Bílek plánuje hned několik změn v sestavě. Utkání začíná v úterý v 18:00.

Tou hlavní je výměna brankáře, na tomto postu nastoupí místo Petra Čecha Jan Laštůvka, v útoku by měl zůstat Tomáš Pekhart. Určitě budou změny i na některých postech v záloze, popřípadě v obraně. Úkolem českého týmu bude hlavně vstřelit branku, což se nároďáku nepovedlo už ve třech za sebou jdoucích zápasech v řadě.

Střeleckou neproduktivitu potvrdil i trenér Michal Bílek. "Hrajeme teď doma dva zápasy a chceme v nich uspět. Dozadu je to slušné, ale máme veliké mezery v útoku, na tom teď musíme zapracovat," řekl Bílek novinářům na tiskové konferenci.

Na svůj první reprezentační gól stále čeká útočník číslo jedna Tomáš Pekhart, ale u trenéra Bílka má maximální důvěru. Do základní sestavy naskočí Jaroslav Plašil, který po Čechovi převezme kapitánskou pásku. 

"O přesné sestavě ještě není jasno, rozhodneme se až na posledním tréninku, ale změny určitě budou. Je to přípravný duel a musíme vyzkoušet nové varianty. Není to kvůli špatnému výkonu proti Dánsku, ale jedná se o přátelák," dodal Bílek ke složení sestavy, která by měla nastoupit v rozestavení 4-2-3-1.