Neměl hrát, místo toho překonal rekord. Lionel Messi, nejlepší střelec všech dob

Při honbě za čtvrtým Zlatým míčem v řadě získal Lionel Messi výrazný úspěch. Stal se nejlepším střelcem v jedné sezoně všech dob, když překonal rekord, který podle mnohých překonán být nemohl.

Úžasný střelec Gerd Müller nastřílel přesně před třiceti lety 86 branek a jak čas plynul, mluvilo se o tom, že při dnešním defenzivnějším pojetí fotbalu není možné jeho rekord vyrovnat. Co více, oficiálně jsou jeho čísla z roku 1972 o dvanáct tref nižší, protože jich docílil v pohárové soutěži, která se podle tehdejších pravidel nebrala v potaz.

Lionel Messi ale nechtěl být králem, o kterém se pochybuje, proto bral jako metu ono neoficiální číslo. Před víkendovým zápasem s Betisem měl na Müllera ztrátu jedné branky a zdálo se, že si na překonání bude muset počkat. Limitovaly ho zdravotní problémy ze zápasu Ligy mistrů s Benfikou a do boje neměl zasáhnout. Nečekaně brzy se uzdravil, v šestnácté minutě legendárního Němce vyrovnal a za necelých deset minut byl vládcem. Dvě branky stály za výhrou Barcy 2:1 a za splněním nesplnitelného.

Že se Messi postaral o oba góly, není ničím překvapivým, vždyť za Katalánce dává průměrně padesát procent všech branek. Jednou Messi, jednou někdo jiný. A tak pořád dokola.