Nové koště zase dobře mete. Vrátí se Kvitová zpět do vítězného módu?


V sobotu 23. dubna to bude rovných 8 měsíců, co Petra Kvitová vyhrála naposledy turnaj WTA. Celkově si za minulý rok připsala pouhé 3 tituly a v letošním roce to taktéž nevypadalo, že by se karty měly obrátit. Záporná bilance 7/8 mluví jasně. Výbuch na Australian Open s mladou Gavrilovou, obdržený kanár od Brengle a když už přišlo zlepšení v Indian Wells, zakročila rázně Aga Radwanská.

Proto se Petra Kvitová rozhodla, že její nový trenér bude František Čermák. Tento deblový specialista určitě pomůže Petře navrátit sebevědomí k agresivní hře, která je Petře vlastní. Nicméně Petru nečeká lehké období a tím je antuková sezóna. A ta bude letos stejná, jako předešlé roky. Stuttgart - Madrid - Řím - French Open. Přestože červená drť není Petřin šálek kávy, právě na ní minulý urvala jeden ze svých 3 titulů, v Madridu.

Náznakem zvýšeného sebevědomí je jednoznačně již první zápas ve Stuttgartu. Nadělit 2 kanáry, to se nevidí často. Povedlo se to proti mladičké talentované Louise Chirico, která se do hlavní části prokousala až z kvalifikace. V ní však smetla z kurtu takové hráčky jako je Hantuchová a Giorgi.

 VIDEO: Kvitová - Chirico 6:0 6:0

Pro Petru jako nasazenou pětku v turnaji nemusí být zas tak obtížné proklouznout do finále. Antuka ve Stuttgartu je totiž ukryta v hale, a tak je povrch svižnější, rychlejší, což pomůže Petře s nátlakovou hrou. Nyní ji čeká Rumunka Niculescu, s kterou by si Kvitová měla jednoznačně poradit. Poté jí pavouk přiřadí Španělku Gabrine Muguruzaovou. S tou se Petra potkala poprvé v zimě na Turnyji Mistryň a prohrála po vyrovnané trojsetové bitvě. Hráčky na sebe tedy příliš nejsou zvyklé a tak Petra může nenápadně vyřadit aktuálně v lepší formě hrající hráčku. Možné soupeřky pro semifinále pak budou s největší pravěpodobností další Španělka Suarezová Navarrová nebo domácí Angelique Kerber. Ta zde obhajuje triumf, ale po letošním vítězství na Australian Open na ní stojí velký tlak, který před domácím publikem nemusí ustát. Horší to už může být ve finále, kde se počítá s turnajovou jedničkou Agou Radwanskou. 

Petra jednoznačně má na to, nakopnout se již na antuce. S přechodem na trávu by pak její forma měla vygradovat. V tenise hraje velkou roli psychika a v tom ženském dvojnásob. Nyní je Petra opět na cestě za vzestupem, kdy už se jí tolik nedaří a pozici české jedničky pomalu ale jistě přebírá Karolína Plíšková. Povede se jí to již ve Stuttgartu či pozdější obhajobou v Madridu? Palce můžete držet u Live streamingu a živých tenisových přenosů na Unibetu!