Češi po dlouhých letech v basketbalové smetánce, Chorvaty chtějí porazit


Naposledy v roce 1987 čeští basketbalisté postoupili do vyřazovací fáze mistrovství Evropy. Nyní po letech se jim to podařilo znovu a generace kolem Honzy Veselého a Tomáše Satoranského ukazuje konečně svůj potenciál. Oba borci jsou na turnaji klíčovými muži našeho celku a chtějí dovést výběr ještě dál.

Cesta není jednoduchá. Evropský basketbal je nesmírně vyrovnaný a roli hrají maličkosti, jak se ukázalo už v našich skupinových duelech, ve kterých Češi třikrát zvítězili (Ukrajina, Estonsko, Belgie) a prohráli se dvěma severskými soupeři (Litva, Lotyšsko). Nyní je po Litevcích čeká další favorit, reprezentace Chorvatska.

Chorvaté ve skupině také třikrát zvítězili, dokázali si poradit se Slovinskem, Makedonií a Nizozemskem, prohráli o dva body s Řeckem a překvapivě jednoznačně s Gruzií. 

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

5 nejslavnějších gólů Wayna Rooneyho v reprezentaci [VIDEO]

České osmifinále se hraje v neděli od 12ti hodin v nádherné hale Stade Pierre-Mauroy v Lille, která pojme kapacitně až 27 tisíc diváků. Češi do zápasu vstupují jako jasný outsider s kurzem na vítězství 3.70. O tom, že se Chorvatům na postup věří mnohem více, svědčí kurz 1.28 v jejich prospěch.

Český basketbalista Blake Schilb brání jednoho z Litevců

Naši mají Chorvatsku co vracet. Na šampionátu v roce 2013 s nimi sehráli poslední skupinový duel, který nakonec rozhodl o tom, že čeští basketbalisté nepostoupili do vyřazovací fáze. Tehdy po slibném začátku prohráli 53:70 a s turnajem se rozloučili. Postup mezi osm nejlepších celků šampionátu by byl vzkřísením českého basketbalu a obrovským úspěchem, který by mohl znovu rozpoutat boom v tomto sportu, který u nás v posledních letech výsledkově uvadal.

V playoff se nabízí řada riskantních, ale také zajímavých sázkových příležitostí. Tou hlavní je, že zápas dojde do prodloužení, podobně jako tomu bylo u utkání našich s Litvou. Na tuhle událost je vypsán kurz 16.00. Kromě zápasu s Litvou, který došel až do prodloužení, Češi nikdy nedostali na turnaji více než 75.5 bodů. Kurz na to, že se to nepodaří ani Chorvatům je velmi slibný, 1.92.

Nejlepším českým střelcem na turnaji je podle očekávání Honza Veselý. Kurz 1.85 je na to, že v zápase překoná hranici 16.5 bodů, což u něj rozhodně není nereálné číslo. Honza navíc hraje na turnaji ve skvělé formě a chce odčinit své zaváhání z posledního duelu, ve kterém se naši borci museli v prodloužení obejít bez něj.

Všechny sázkové příležitosti na osmifinále mezi Chorvatskem a Českem naleznete ZDE!

Tweet: TOP5 šestého dne šampionátu