ME v basketbalu vrcholí, Francie se ve finále postaví proti Litvě


Mistrovství Evropy v basketbalu 2013 je u konce a už dnes budeme znát vítěze. Ve finále proti sobě překvapivě stojí celky Francie a Litvy (21:00), v utkání o třetí místo si to pak rozdají Chorvaté se Španěly (17:30).

Španělsko - Chorvatsko (neděle 17:30)

Kurzy na utkání: 1.18 - 5.00

TIP UNIBETU: 1

Utkání o třetí místo bude také vysoce sledované. Utká se v něm totiž celek, se kterým se jednoznačně počítalo na finálovou účast. Španělé však svůj semifinálový duel s Francií nezvládli podle svých představ a tak si chtějí napravit reputaci alespoň v utkání o třetí místo. 

Kurzy jasně napovídají, že Španělé budou proti Chorvatsku favoritem. Obhájci titulu mohli letos útočit na třetí vítězství na ME v řadě, ale letos nepodávají takové výkony, jako v předchozích letech a na turnaji prohráli celkem třikrát. Chorvatsko postoupilo do semifinále ME po dlouhých osmnácti letech a chce se pokusit ukončit čekání na medaili. Podaří se jim to?

Pikantní na utkání bude fakt, že se spolu oba soupeři utkaly už v základní skupině. Tehdy zvítězili Španělé v poměru 68:40, ale tentokrát se očekává vyrovnanější bitva.

Francie - Litva (neděle 21:00)

Kurzy na utkání: 1.70 - 2.20

TIP UNIIBETU: 2

Francie v semifinále vyřadila obhájce ze Španělska a je tak mírným favoritem. Navíc může získat premiérový titul v historii a napravit předloňskou finálovou porážku od Španělska. Litva si v semifinále poradila s Chorvatskem 77:62 a o titul si zahraje po deseti letech.

Francie byla v semifinále proti Španělsku horším týmem, ale díky své bojovnosti a houževnatosti dokázala zápas zvrátit v prodloužení na svou stranu. Hlavní hvězdou byl pochopitelně Tony Parker, který vstřelil 32 bodů a také ve finále na něj budou Francouzi spoléhat.

Také tyto dva celky už se na šampionátu proti sobě postavily. V základní skupině uspěla Litva 76:62 a na tento výsledek by ráda navázala. Tentokrát to však bude o poznání složitější a hlavně naprosto odlišné utkání.

Litva naopak bude spoléhat zejména na svou hvězdu Linase Kleizu. Hráč se zkušenostmi z NBA byl hlavním strůjcem úspěchu Litvy na celém turnaji a zdatně mu sekundoval Jonas Mačiulis. Každopádně je jisté, že finále by mělo být o poznání vyrovnanější bitvou než utkání o třetí místo mezi Španělskem a Chorvatskem. Náš bookmaker tipuje, že Litva zvítězí nad Francií i podruhé a získá titul mistrů Evropy.

Ostatní sázkové příležitosti na závěr ME v basketbalu naleznete zde!