Probíhá ME v basketbalu, Francie se Španělskem hlavními favority, Češi chtějí kousat


Na právě probíhajícím mistrovství Evropy v basketbale má po hodně dlouhé době velmi solidní ambice také český výběr. Parta kolem tahouna Honzy Veselého si zatím na turnaji připsala dvě výhry a jednu porážku a chce útočit na postup ze skupiny. Klíčový duel ji čeká ve středu proti Belgii, která překvapivě porazila hlavního favorita skupiny z Litvy.

Mistrovství Evropy se hraje ve čtyřech státech - Lotyšsku, Francii, Chorvatsku a Německu. Naše skupina se hraje v lotyšské Rize a právě v pondělním duelu naši borci podlehli domácímu celku v poměru 65:72. Největší favorité turnaje jsou však jinde.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Přímák Míry Bosáka: Neopakovat, prosím

Konkrétně hned na čtyři týmy jsou vypsány nižší kurzy než na největšího favorita naší skupiny z Litvy. Mezi hlavní adepty na titul se bezpochyby řadí reprezentace Španělska a Francie, tedy dva medailisté z posledního šampionátu ve Slovinsku. Na umístění mezi nejlepšími třemi celky šampionátu jsou s kurzem 1.40, na vítězství pak taktéž se shodným kurzem 3.25.

FOTO: Nejlepší střelec českého týmu Jan Veselý v jedné ze svých akcí proti Ukrajině

Češi hrají svůj zápas proti Belgii ve středu odpoledne a pokud si chtějí pojistit postup, musí bodovat. Situace ve skupině je totiž pořádně zamotaná. Češi jsou nyní s pěti body dokonce na prvním místě, ale mají před sebou papírově dva nejtěžší skupinové zápasy. Na vítězství našich proti Belgii je vypsán kurz 2.23 a při formě Honzy Veselého určitě je v našich silách Belgičany porazit.

Belgičané však dokázali porazit hlavního favorita skupiny z Litvy, následně na to prohráli podobně jako český tým s Lotyšskem. To má tedy paradoxně nyní nejlepší výchozí pozici, protože ještě bude hrát se slabšími celky ve skupině. Zatím v žádném zápase českého týmu nepadlo více než 140 bodů. Kurz na to, že tentokrát to bude znovu méně, je 1.90.

Sestřih z prohraného duelu proti Lotyšsku:

Náš výběr může mrzet třetí prohrané utkání s Lotyši, protože v zápase jsme rozhodně nebyli horším týmem. Zejména ve druhé a třetí čtvrtině však naše borce zradila koncovka a tak se museli smířit s první porážkou na turnaji. Se zakončováním mají problémy i Belgičané a pokud Češi předvedou kvalitní defenzivní výkon, jako například proti Ukrajině, mohou pomýšlet na úspěch.

Do třetice se podíváme na počet bodů pro náš výběr. Zatím pouze ve zmiňovaném utkání proti Lotyšsku jsme nepřekonali hranici 68 bodů, ale i tady mohla klidně padnout. Určitě se tak vyplatí vsadit si na to, že Češi proti Belgii vstřelí více než 68.5 bodů s kurzem 1.78.