Analýza Formule 1: Může Lewis Hamilton ještě vyhrát šampionát?


Téměř smrtelnou ránu utrpěl Lewis Hamilton ve Velké Ceně Singapuru, kterou nedokončil a díky tomu téměř vypadl z boje o mistrovský titul. I přesto má stále určitou naději, i když na prvního Fernanda Alonsa ztrácí celých 52 bodů.

Hamilton v Singapuru odjel pouze 23 kol, poté ho zradila převodovka, která ho vyřadila z vedení v závodě, které mu mělo vynést plný počet bodů a návrat do boje o titul. Z posledních osmi závodů britský tenista čtyřikrát nedojel a nyní už jsou jeho šance na zisk trofeje pro mistra světa pouze v teorii.

Kdyby Hamilton v neděli dojel na první pozici, mohl být za Alonsem pouze o 24 bodů, nikoliv o 52. Kurz na celkového vítěze šampionátu tak u Lewise Hamiltona vzrostl na 8. V současném bodovacím systému však stále může Hamilton Alonsa stáhnout a v závěrečných závodech bojovat o titul.

Poslední veliká stíhací jízda se uskutečnila v roce 2007. Tehdy ztrácel mistr světa Kimi Räikkönen právě na vedoucího Lewise Hamiltona a díky dvěma triumfům z dvou závěrečných závodů se finský jezdec dostal v konečném součtu o bod před svého soka Alonsa a také před Hamiltona.

Hamilton se však v závěru sezóny nemůže příliš spoléhat na to, že Fernando Alonso bude body rozdávat snadno. Jeho šance tak jsou sice reálné, ale bude to velmi složité. Nyní už si Hamilton nemůže dovolit další ztrátu a nedojet závod, do konce sezóny jich přitom zbývá stále šest.

Kurzy na vítěze šampionátu:

Fernando Alonso - 1,45

Sebastian Vettel - 3,50

Lewis Hamilton - 8,00

Kimi Räikkönen - 20,00

Jenson Button - 60,00

Mark Webber - 75,00

Vsadit na Formuli 1 si můžete ZDE!