Sázkové příležitosti na Formuli 1: Kurz na Vettela se po Japonsku výrazně snížil


Po Velké Ceně Japonska, která se jela v neděli je souboj o titul znovu vysoce otevřený a s největší pravděpodobností se o novém mistrovi rozhodne mezi dvěma jezdci. Pouhý čtyřbodový rozdíl je mezi prvním Fernandem Alonsem a druhým Sebastianem Vettelem.

Němec Sebastian Vettel na své oblíbené trati v Japonsku dominoval a zvítězil stylem start-cíl. Na okruhu v Suzuce přitom vyhrál už potřetí z celkových čtyř startů a potvrdil, že se mu zde opravdu daří. Vettel využil své pole position a od samého úvodu závodu dominoval, navíc si připsal nejrychlejší kolo závodu.

Fernando Alonso v Japonsku nedojel a jeho luxusní 37 bodový náskok se za poslední čtyři závody scvrknul na pouhé čtyři body, čímž je boj o titul znovu otevřený. Vettel navíc vyhrál poslední dva závody a jezdí v obrovské formě. Alonso bude mít co dělat, aby tlaku německého pilota odolal.

I přesto zůstává španělský pilot favoritem na titul s kurzem 1,50, na Vettela je nyní vypsán kurz 2,40. Teď o víkendu se jede závod v Koreji a Vettel bude patřit znovu mezi hlavní favority, na vítězství v závodě pro něj vypsala sázková kancelář Unibet kurz 2,75, jako druhý je Lewis Hamilton s kurzem 3,50.

Nesmí se však zapomínat také na ostatní piloty. Na třetím místě je nyní Kimi Raikkonen a i on má stále šanci na zisk titulu, i když už se mu moc nevěří (35,00). Čtvrtý Lewis Hamilton má podle Unibetu větší šanci. Ztrácí sice dokonce 42 bodů, ale na něj je kurz "pouze" 12,00.

Ve hře je však ještě celkem 125 bodů v případě, že by některý z jezdců vyhrál všech pět zbývajících závodů. McLaren i Lotus určitě budou svou taktiku upravovat tak, aby co nejvíce pomohli svým jezdcům číslo jedna, tedy Raikkonenovi a Hamiltonovi. Romain Grosjean s Jensonem Buttonem se budou muset přizpůsobit.