Házenkáři na MS v Kataru zažívají nevídaný luxus


Nevšední zážitek v těchto dnech prožívají nejlepší házenkáři světa. Vůbec poprvé se světový šampionát odehrává na půdě v Kataru a pro většinu hráčů je to jiný svět. Nebývalý luxus je spjatý i se sportovními událostmi a mistrovství světa v házené není výjimkou.

Na obrázku můžete vidět luxusní mrakodrapy v Kataru a pochopitelně je v podobném pojetí brána také tato prestižní sportovní událost. Házenkáři mají na šampionátu absolutní luxus, každému týmu bylo přiděleno jedno patro v pětihvězdičkových hotelech a je o ně maximálně postaráno.

 

Samozřejmě jsou to profesionální sportovci a jsou zvyklí na to, že vše je připraveno, jak má být. Katar ale nabízí všechno ještě o level výše a například čeští házenkáři v rozhovorech na turnaji prohlásili, že je to skutečně jiný svět a nevšední zážitky je potkávají téměř každý den. Po sportovní stránce je všechno bez problémů. Krásné haly postavené přímo na šampionát nabízí hráčům maximální komfort nejen na hřišti, ale také v ostatních prostorech.

Na své si pochopitelně přijdou také fanoušci házené, kteří se přijeli za svým oblíbeným sportem podívat až do Kataru. Přímo v dějišti šampionátu jsou mraky možností k vyplnění volného času mezi zápasy. Ať už se jedná o sportovní či kultruní aktivity, nebo o tzv. ochutnávací stánky, kde si fanoušci mohou zadarmo vyzkoušet různé zdejší pochoutky. Mistrovství světa v házené 2015 má úplně jiný rozměr než všechny předchozí šampionáty.

A teď přímo k turnaji. Které týmy jsou považovány za největší favority? Prvních šest favoritů je z evropského kontinentů. Tím vůbec největším je přemožitel Česka z úvodního duelu na šampionátu Francie, s kurzem 3.00 na celkového vítěze a 1.45 na to, že se umístí mezi nejlepšími třemi. Následována je Španělskem a Dánskem se shodnými kurzy 4.75 a 1.60.