HME v Praze: Sedm českých běžců v semifinále! Kolik zacinká medailí?


Od čtvrtka do neděle v pražské O2 Aréně probíhá očekávané halové mistrovství Evropy v atletice 2015. Po dnešním dopoledním programu postoupilo do semifinálových rozběhů hned sedm českých běžců a běžkyň, kdo z nich má šanci na medaili?

Největším želízkem v ohni je bezpochyby čtvrtkař Pavel Maslák, nejrychlejší muž letošních evropských tabulek obhajuje své halové tituly a je favoritem číslo jedna. Ve svém prvním rozběhu si s přehledem pohlídal postup a závěrečnou rovinku mohl téměř celou odpočívat. V jeho celkový trium věříme i my a pokud se nestane něco neočekávaného, měl by to Pavel zvládnout - 1.20. Kromě Pavla postoupili do semifinále také další čeští čtvrtkaři Patrik Šorm a Jan Tesař, to značí velmi slušné vyhlídky do nedělních štafet.

Denisa Rosolová si klade nemalé cíle na čtvrtce žen a také patří mezi jednu z favoritek. Na její vítězství byl vypsán kurz 9.00, minimálně finálovou účast by si zajistit měla, tam se pak může stát cokoliv. Naopak na své netradiční trati 800 metrů neuspěla Zuzana Hejnová, která ve svém rozběhu obsadila až čtvrté místo. 

Pascal Martinot-Lagarde zvítězí na trati 60 metrů překážek - 2.50

Na trati 60 metrů překážek je hlavním favoritem Francouz Bascou, ale veliké šance má i jeho krajan na obrázku, Pascal Martinot-Lagarde, na jeho vítězství je mnohem zajímavější kurz. Český překážkář Petr Svoboda sice do semifinále postoupil, ale v nabité konkurenci to bude mít hodně těžké.

Kromě běžeckých disciplín máme šanci uspět také v těch tecnických. Eliška Klučinová zatím úspěšně bojuje v pětiboji, zítřejší sedmiboj začíná také Adam Sebastian Helcelet, na své finále čekají koulař Prášil nebo tyčkař Kudlička.

Čeští fanoušci se rozhodně o tomto víkendu nudit nebudou. Včera se fandilo u zlaté biatlonové štafety a šampionát v Kontiolahti pokračuje i nadále. Až do neděle se pak bojuje o medaile v Praze. Kolik cenných kovů Češi za obě sledované akce posbírají?