Připravte se na fotbalovou noc. 50. Super Bowl bude epický!


Přibližně půl hodiny po dnešní půlnoci propukne jedna z nejsledovanějších sportovních událostí celého roku. Grand finále Super Bowl není třeba představovat. Americký fotbal nabírá takové popularity, že si i tisíce fanoušků z České republiky beru na pondělí volno v práci. Historický 50. Super Bowl totiž slibuje neobvyklou podívanou.

O tom, jak je Super Bowl mimořádná událost, hovoří i následující mimo sportovní data. Národní hymnu bude zpívat Lady Gaga, o poločase vystoupí Coldplay, Bruno Mars či sličná Beyonce a cena 30 sekundové televizní reklamy stojí šílených 5 milionů dolarů!

Nyní již ale k tomu, co nás spojuje, a to jsou samotní účastníci a jejich šance na výhru. Na Levi´s Stadium v Santa Claře se proti sobě postaví Denver Broncos a Carolina Panthers.

Není to příliš obvyklé, ale ve finále na sebe narazí vítězové obou konferencí a také nejlepší útok proti nejlepší obraně ligy. To z letošního Super Bowlu dělá velmi očekávaný souboj, který může skončit debaklem pro jednu či druhou stranu. Své o tom ví Broncos, kteří v Super Bowlu 2014 tragicky vyhořeli 8:43 proti Seahawks a doufají, že se to letos nebude opakovat. Panthers naopak zažili Super Bowl naposledy v roce 2004, kdy podlehli těsně New England 29:32. Pro zajímavost tehdy stála reklama o více než polovinu méně a mezi účinkujícími byla stejně jako letos Beyonce. Že by De ja Vu?

Favoritem je jednoznačně Carolina, která v sezóně získala rovných 500 bodů a v play-off opět válcovala soupeře útočnou hrou. Ve čtvrtfinále porazila Seattle 31:24 a v semifinále Arizonu dokonce 49:15! 

Denver naopak zvládl taktické bitvy nejprve 23:16 proti Pittsburghu a poté 20:18 proti slavnému New England. Nyní Broncos budou muset vymyslet efektivní taktiku na drtivý útok.

Když se ohlédnu do minulosti, kdy Broncos vůbec nezvládli poměrně nedávný výše zmíněný Super Bowl 2014, podobná smršť by se mohla opakovat i letos. A spoustu touchdownů by uvítali i fanoušci po celém světě.

Pokud Carolina prolomí obrannou taktiku Broncos, můžeme očekávát, že přes 40 bodů získá sama. Když Broncos poté dovolí symbolickou odpověď, můžeme předpokládat, že Over 44,5 bodů v kurzu 2.03 od Unibetu není vůbec špatnou nabídkou!

Nezbývá nic jiného, než se nachystat na magickou noc 50. Super Bowlu! Na závěr pro Vás mám ukázku, jak si užijí Super Bowl skalní fanoušci:

"Dovolená podepsaná, pivo se chladí, kuřecí křídla naloženy a Madden připraven na herní konzoli. Za mě dobrý!"