Roman Kreuziger je ve formě a v Lutychu chce útočit na skvělé umístění


Příběh nejznámějšího českého cyklisty Romana Kreuzigera stále neskončil. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) se stále zabývá případem ohledně nesrovnalostí v biologickém pase Romana Kreuzigera z let 2011 a 2012. Pozitivní zprávou je, že Roman se dokázal po pauze psychicky srovnat a znovu patří v pelotonu k nejlepším závodníkům.

To dokázal nyní v Belgii, na včerejším startu Valonského šípu byl hodně sebevědomý a měl proč. Roman skončil těsně za hranou elitní desítky a bojoval s nejlepšími, v závodě byl velmi aktivní a ukázal, že před nejstarší klasikou, která se pojede už tuto neděli v Lutychu, je ve skvělé formě.

Přečtěte si také:

Štybar na klasice Paříž Roubaix obsadil skvělé druhé místo!

A to je výborná zpráva nejen pro zástupce týmu Tinkoff Saxo, za který Roman jezdí, ale také pro české fanoušky cyklistiky. Vše se upíná k tomu, že v letošní sezóně by na některé z Grand Tours mohla mít Česká republika dva kvalitní zástupce v elitních týmech. A to nesmíme zapomenout ani na skvělého Zdeňka Štybara v týmu Ettix-Quick Step.

FOTO: Roman Kreuziger v dresu Tinkoff Saxo

ODBĚR NOVINEK:

Nenechte si ujít články od Míry Bosáka - stačí se přihlásit k odběru novinek, který najdete v pravém sloupci.

Na nedávné "TOP 5" klasice v Paříži na Roubaix obsadil Zdeněk Štybař druhé místo a postaral se dosud o nejlepší český výsledek na těchto závodech v historii. Roman Kreuziger chce v Lutychu útočit na své dosavadní nejlepší umístění, kterým bylo čtvrté místo právě z lutyšského závodu, který patří mezi jeho oblíbené. Nezapomeňte si v neděli naladit Eurosport a sledovat počínání nejlepšího českého cyklisty.

Zapomenout nesmíme ani na Leopolda Königa, který má za sebou etapový závod v Trentinu. Obsadil zde skvělé třetí místo a získal tak vůbec své první umístění na stupních vítězů v etapových závodech. První místo obsadil jeho stájový kolega Richie Porte, druhý dojel Španěl Landa z Astany. Ten se však na startu lutyšské klasiky s největší pravděpodobností neobjeví a všechny své zraky už směřuje k Giru, na kterém by se měl letos představit.

Vsaďte si s Unibetem na nedělní klasiku v Lutychu!

Twitterový pozdrav Kreuzigera mladšího: