S Unibetem na biatlon! Získá smíšená štafeta zlaté medaile?


Už za necelé dva dny startuje světový šampionát biatlonistů ve finském Kontiolahti. Hned úvodní den má česká reprezentace v ohni hodně kvalitní želízko. Prvním závodem celého šampionátu je smíšená štafeta, ve které jsou naši hlavním favoritem. Potvrdí svou roli?

Očekávání je obrovské. V Soči česká výprava získala neuvěřitelných pět medailí a pochopitelně se i tentokrát očekává, že nějaký ten kov zacinká. V letošní sezóně se naši reprezentanti pravidelně umisťovali v elitní desítce závodů Světového poháru, jejich největší síla je ve vyrovnanosti a stabilitě všech závodníků.

Smíšená štafeta na 2x6 a 2x7,5km začíná ve čtvrtek v 17:15. Veškerý program biatlonového mistrovství světa můžete sledovat také v televizi na stanici ČT Sport. V úvodním závodě jsou naši s kurzem 4.00 hlavními favority na zisk zlatých medailí. Kurz na to, že se umístí mezi nejlepšími třemi je pak 1.45. Za nimi jsou Němci s kurzem 3.50 na celkové prvenství a 1.50 na umístění v TOP3. Následují štafety Norska, Ruska a Francie, zde jsou šance na cenné kovy podobné. Český výběr ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec vede v této disciplíně Světový pohár, budeme se radovat z medaile už v úvodní den šampionátu?

Gabriela Soukalová při střelecké položce

Sprint mužů a žen

Po smíšené štafetě je den volna a v sobotu je pak na programu sprint mužů na 10km a žen na 7,5km. Zde máme větší šance v ženském závodě, Veronika Vítková je třetí favoritkou závodu s kurzem 12.00 na vítězství a 3.00 na umístění mezi nejlepšími třemi. Hlavními favoritkami ženského sprintu jsou podle očekávání Běloruska Darya Domračevová s kurzy 2.75 a 1.40 a domácí Kaisa Makarainenová - 3.00 a 1.50.

Bez šancí není ani další česká reprezentantka Gabriela Soukalová, o místo páté největší favoritky se dělí s Dorinovou Habertovou a Eckhoffovou, zde jsou kurzy 21.00 na vítězství a 5.00 v TOP3. V posledním rozhovoru s Gabrielou Soukalovou bylo také zmíněno, zda si připravila na šampionát nějaké pěvecké číslo. S chutí odpověděla, že pokud někdo z našich vyhraje, není to vyloučeno.

V mužském závodě není pochyb o tom, že hlavní favorit je vedoucí muž Světového poháru Francouz Martin Fourcade. Pokud se mu zadaří střelecky, je téměř neohrozitelný a potvrzují to také kurzy. Sázka na riziko je k jeho možnému vítězství s kurzem 2.75. Téměř jistota je pak na to, že se Fourcade umístí mezi nejlepší trojicí, kurz 1.45 je totožný s tím, že se česká smíšená štafeta umístí mezi nejlepšími.

Za francouzským fenoménem jsou Nor Johannes Boe a Němec Arnd Peiffer. Největším českým favoritem na medaili je Ondřej Moravec, který je na desátém místě s kurzy 41.00 na celkové vítězství a 10.00 na umístění v TOP3. Na Michala Šlesingra je to potom 81.00 a 18.00. Jak si povedou čeští biatlonisté v náročných finských podmínkách?

Na MS v Kontiolahti jsou v dalších dnech na programu stíhací závody mužů a žen, dále závody s hromadným startem mužů a žen, štafety mužů a žen a vytrvalostní závody mužů a žen.