Skvělá atmosféra v Novém Městě na Moravě žene Čechy za skvělými výsledky


Včerejší smíšená štafeta v Novém Městě na Moravě znovu potvrdila famózní formu českých biatlonistů v letošní sezóně a byla podtrhnuta druhým místem a parádní atmosférou při světovém poháru v Česku. Dnes se podobná kulisa očekává na závodech žen a mužů ve sprintu.

Výše můžete na Instagramu vidět skvělou atmosféru, která panovala včera při závodech smíšených štafet dvojic a smíšených štafet mužů a žen klasicky. Sobotní sprint žen startuje ve 12:30, muži poté od 15:30. Větší šance se dávají tradičně našim holkám, Veronika Vítková je podle našich kurzů třetí nasazenou závodkyní.

Druhým želízkem v ohni je Gabriela Soukalová, ta včera sice předvedla průměrný běžecký výkon, ale na střelnici prokázala skvělou formu a pokud se jí i dnes podaří zatřílet čistě, může pomýšlet na velmi slušné umístění. Navíc ji dopředu požene vyprodaný stadion v Novém Městě na Moravě, kam si bezpochyby znovu najde cestu 32 000 diváků.

Daria Domračevová je hlavní favoritkou ženského sprintu. Ve štafetě znovu ukázala své běžecké kvality a pokud se jí podaří zastřílet, je jasnou favoritkou číslo jedna. Na paty by ji měly šlapat Finka Kaisa Mäkäräinenová a právě naše Veronika Vítková. Ze všeho nejvíc ale bude tradičně záležet na střelbě a nikdy není vyloučeno, že se do boje o pódium zapojí někdo z větších outsiderů.

Sám Ondřej Moravec po svém včerejším finiši prohlásil, že se při dojezdu cítil lépe, než když na Olympiádě v Soči vybojoval medaili. Na domácí půdě má všechno zkrátka jiný rozměr a z biatlonu se u nás stává národní sport.

Největší šanci zajet slušné výsledky v mužském sprintu mají právě Ondřej Moravec společně s Michalem Šlesingrem. Oba biatlonisté byli součástí včerejší smíšené štafety a mají letos nejvyrovnanější výsledky. Favoritem mužské části je vedoucí muž světového poháru Martin Fourcade, ve skvělé formě se jeví také Norové Johannes Boe a Emil Hegle Svendsen.

Zajímavé sázky:

Riziko: Veronika Vítková vyhraje sprint žen - 9.00

Sázka na favorita: Martin Fourcade vyhraje sprint mužů - 3.25

Jistota: Darya Domračevová se umístí v nejlepší trojici - 1.35