Štybar na Paříž Roubaix zvládl i potyčku s vlakem a zapsal se do historie české cyklistiky [VIDEO]


Vůbec poprvé v historii české cyklistiky se náš borec prosadil na závodech klasických TOP5 na stupně vítězů. O víkendu to dokázal bývalý cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar, který na prestižním závodě s názvem Paříž Roubaix vybojoval skvělé druhé místo.

Přečtěte si také:

Přímák Míry Bosáka: I mistři se utnou

Mezi tzv. klasické cyklistické monumenty se řadí Milán San Remo, Závod kolem Flander, Paříž Roubaix, Lutych Bastogne a Závod kolem Lombardie. Zatím nejlépe si vedl Roman Kreuziger, který obsadil v lutyšském závodě čtvrté místo. Nyní jeho maximum vylepšil právě Štybar.

Zdeněk Štybar s medailí ze závodu Paris Roubaix 2015

V Paříži se jedná o extrémně těžký cyklistický závod, ve kterém každoročně trať nedokončí desítky jezdců. Zdeněk Štybar, jezdící za stáj Etixx-Quick Step, se v tomto závodě už potřetí objevil v nejlepší desítce. Své předchozí umístění (6. a 5. místo) tentokrát vylepšil skoro až na vrchol. Na videu se můžete podívat na závěrečné kilometry a také na spurt, ve kterém měl nejvíce sil německý cyklistka John Degenkolb, jezdící za Giant-Alpecin.

Závěrečné kilometry na Paříž Roubaix 2015:

Závod byl dramatický po celý jeho průběh. Nejzajímavější scéna se odehrála na náročné části po kostkách, při průjezdu pelotonu přes zelezniční přejezd se zničehonic začaly spouštět závory a přišlo upozornění, že pojede vlak. Někteří cyklisté nebrali ohled a projeli i přes závory, malý okamžik po tom se přes přejezd přehnal vlak.

Zbytek pelotonu byl zastaven organizátory a čekalo se na průjezd vlaku. Cyklisté vepředu však riskovali život zbytečně, komisaři pak čelo pelotonu přibrzdili, aby se jezdci zdržení na přejezdu mohli dotáhnout zpět. Zdeněk Štybar byl v té chvíli v čelní skupině, která se přes přejezd dostala těsně před tím, než se začali spouštět závory. Na dramatickou a hodně nebezpečnou scénku se můžete podívat na videu.

 

Celkový vítěz Giro 2015