TdF: Jakob Fuglsang po střetu s motorkou přeletěl řídítka [VIDEO]


19. etapa letošní Tour de France nabídne dost možná nejtěžší profil celého letošního ročníku a mezi sprintery tak panují obavy. Naopak bojuje se mezi vrchaři, kromě žlutého trikotu je to také ten puntíkatý, kde se odehrává skvělá bitva, a kdo si bude brousit zuby na vítězství v etapě?

Žlutý Chris Froome ze stáje Sky si stále drží luxusní více než tříminutový náskok na druhého Naira Quintanu z Movistaru a 19. etapa bude dost možná poslední možností, jak na Frooma zaútočit. Neohrožený tým Sky však vypadá na letošní Tour nepřemožitelně a pokud se nestane nic neočekávaného, o vítězi letošní Tour je rozhodnuto, čemuž napovídají také kurzy.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Zelený Sagan nevyhrál na Tour etapu už dva roky, zlomí prokletí ještě letos?

Větší bitva se odehraje o puntíkatý dres pro nejlepšího vrchaře. Také zde je největším favoritem Chris Froome s kurzem 2.40, za ním jsou Jakob Fuglsang ze Saxo-Tinkoff a hlavně Joaquim Rodriguéz z Kaťuše, který chce dát zapomenout na svůj neúspěch z loňského roku, kdy soutěž vrchařů prohrál s Rafalem Majkou. Na oba je vypsán kurz 4.00.

Ve hře jsou také Francouz Romain Bardet a Kolumbijec Quintana, druhý muž celkového pořadí. Před začátkem etapy se o první místo dělili Rodriguéz s Bardetem s 68. body, následují Fuglsang (64. bodů) a Froome (61. bodů).

Právě dánský cyklista Jakob Fuglsang si musel v průběhu 18. etapy prožít nepříjemný pád, netradičně při stoupání. Téměř na konci jednoho z vrcholů zavadil svým kolem o projíždějící motocykl a byl vystřelen velkou silou, přeletěl si řídítka a byl poměrně otřesený. Naštěstí měl v pořádku sebe i kolo a za malou chvíli mohl pokračovat, nic dramatického se tedy z jeho pohledu nestalo, ale Tour znovu ukázala, že záludná může být opravdu v každé situaci.

VIDEO: Jakob Fuglsang a jeho střet s motorkou během 18. etapy

Pozitivní je, že na Tour stále figurují všichni čtyři čeští cyklisté, tedy Roman Kreuziger, Leopold Konig, Zdeněk Štybar a Honza Bárta. Na začátku Tour startovalo celkem 198 jezdců, do dnešní etapy jich vyjelo 161. Mezi nejčastější příčiny odstoupení spadají následky z pádů, ale také žaludeční potíže, křeče, dehydratace a mnoho dalšího.

S dnešní etapou zbývají do konce Tour celkem tři. Dvě horské a závěrečná rovinatá, která končí v Paříži. Dnešní etapa měří 138 kilometrů a má čtyři vrchařské a jednu sprinterskou prémii. V závěru bude jezdce čekat finální výšlap na La Toussuire, který má více než 18 kilometrů.

Tweet: Profil 19. etapy Tour de France 2015:

Jedno je jisté. Pokud chtějí ti nejlepší zaútočit na neotřesitelnou pozici Chrise Frooma, musí se o to pokusit dnes. Etapa je velmi náročná a je jako dělaná pro různé úniky v kopcích. Pokud tým Sky znovu dnes odrazí všechny útoky svých konkurentů, bude téměř rozhodnuto. Svému lídrovi Albertu Contadorovi chce k vysněnému úspěchu pomoci i Roman Kreuziger, který se vrátil do elitní dvacítky celkového pořadí Tour a je na tom z Čechů nejlépe.

Jan Bárta je před etapou na skvělém 26. místě se ztrátou hodiny a devíti minut, Leopold Konig na 69. pozici a Zdeněk Štybar na 95. místě. Toho čeká ještě velmi náročný dojezd v závěrečné etapě, kde bude muset pomáhat Marku Cavendishovi, aby mu pomohl rozjet závěrečný spurt. Uvidí se, zda bude mít Zdeněk ve finále své premiérové Tour dost sil.

Roman Kreuziger na Tour de France 2015 - 4. etapa