TOP 5 sportovních událostí, které může překazit počasí


Také ve sportu kolikrát radost překazí tak nečekaná a nepříjemná událost, jakou je například přírodní katastrofa či problém. Matka příroda nám pokaždé nenabídne takové podmínky, jaké bychom si při provozování našeho oblíbeného sportu přáli, v tomto článku Vám přinášíme některé momenty z minulosti, které ovlivnilyprůběh nějaké sportovní události.

Článek vznikl na podnět toho, že úterní kvalifikační zápas mezi Polskem a Anglií byl kvůli špatnému počasí přeložen na středu. Prudký liják přes den zničil trávník na stadionu ve Varšavě takovým způsobem, že se na něm prostě hrát nedalo.

5. Fotbalové tornádo

Velmi nepříjemnou události při fotbalovém zápase může být tornádo, jak se můžete přesvědčit v přiloženém videu. Jedná se rozhodně o častější výskyt a tak nesmíme zapomínat, že kromě nebezpečí na ulici může tato katastrofa postihnout například také fotbalový zápas.

4. Wimbledonská sprcha

Mnoho tenisových událostí přeruší nečekaný i očekávaný déšť a to je v současném tenise největší problém, který zasahuje do harmonogramů turnajů. Nejvíce vyhlášený je tímto problémem anglický Wimbledon. 

3. Teplo na Zimní Olympiádě

Typicky nádherné počasí se určitě fanouškům líbí na většině sportovních akcích. Je však jedna, kde se to příliš nehodí, Zimní Olympijské hry. Nepříjemná událost se udála ve Vancouveru v roce 2010. V Kanadě bylo nezvykle veliké teplo a pořadatelé museli několik dalších nečekaných milionů utratit za sněžná děla.

2. Vítr odvál reklamní panely

Při utkání jihoafrické fotbalové ligy silný poryv větru strhnul některé reklamní panely, které se začaly snášet na hrací plochu stadionu. Odneslo to hned několik účastníků na hřišti. Nikomu se naštěstí nic nestalo, ale i tak se jedná o jednu z nejkurióznějších sportovních katastrof vůbec.

1. Americký fotbal na sněhu

Celé město je pokryté sněhem, silnice jsou kluzké. Rozumní lidé si doma dopřávají pohodu s teplým čajem a usedávají k televizím. Hráči NFL však mají něco jiného na práci. Utkání této ligy amerického fotbalu se odehrálo i za značně nepříznivých podmínek, posuďte sami. Některé momenty ze zápasu neměly s tímto sportem kvůli nepřízni počasí nic společného.