Tour de France 2015 odstartovala jedním z největších pádů v historii [VIDEO]


Tak tohle tu asi ještě nebylo. Už ve třetí etapě Tour de France, kterou navíc neohrožovalo špatné počasí, se udála jedna z největších nehod nejslavnějšího cyklistického závodu v historii. Vše začalo při mírném klesání a cyklisté v té chvíli dosahovali rychlostí více než 50 kilometrů v hodině.

Hned čtyři borci byli nuceni během třetí etapy Tour odstoupit, mezi nimi i švýcarský Fabian Cancellara, který měl v tu chvíli na sobě žlutý trikot. Další tři jezdci nenastoupili do dnešní čtvrté kostkovaté etapy a už na začátku čtvrtého dne tak je letošní Tour chudší o sedm závodníků. Pozitivní zprávou je, že čtyři čeští cyklisté se nepříjemné kolizi vyhnuli.

VIDEO: Nehoda ve třetí etapě TdF 2015

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Všichni do sedel! Startuje Tour de France, poprvé v historii se čtyřmi Čechy

V posledních letech se jednalo o jednoznačně nejhůře vypadající nehodu. V loňském roce byly k vidění spíše individuální pády a nebo pády v menších skupinách. Do té včerejší se přimotalo více než čtyřicet cyklistů a ředitelé závodu dokonce na chvíli etapu přerušili. Malý výlet mimo trať si ve zbylé části etapy udělal také Roman Kreuziger, ale naštěstí se nejednalo o nic vážného. Také v dnešní etapě na kostkách se dají očekávat pády, jedná se o extrémně složitou etapu z technického hlediska a některé její pasáže se jedou také na klasice Paříž - Roubaix. To by mohlo vyhovovat českému Zdeňku Štybarovi, který letos na pařížské klasice obsadil druhé místo a jako bývalý cyklokrosař je v těchto etapách velmi silný.

Nepříjemné pády z předchozích ročníků Tour de France:

 

 

Tweet: Celkové pořadí po třetí etapě