Všichni do sedel! Startuje Tour de France, poprvé v historii se čtyřmi Čechy


Alberto Contador vítězoslavně zvedá ruce nad hlavu a raduje se ze svého druhého vítězství na Giro d´Italia v kariéře. V hlavě už přitom má svůj cíl, kterým je vyhrát dvě Grand Tour v letošní sezóně. Nebylo pochyb o tom, že španělský král se představí také na Tour de France, kde se mu v loňské sezóně nedařilo. Nejslavnější cyklistický závod na světě právě startuje. Vsaďte si na něj s Unibetem!

Je paradoxní, že ve stejnou dobu se hraje nejslavnější tenisový turnaj světa Wimbledon. Tenis je pochopitelně sledovanějším sportem, ale cyklistika si na tři týdny zabírá místo v programu každého sportovního fanouška. Tour de France je zkrátka klasika. Skvělou zprávou je, že se v českém prostředí odehrává v tomto sportu boom a my se tak můžeme těšit na pravidelné zpravodajství, reportáže a rozhovory také od českých cyklistů. 

Hovoří se o tom, že Češi mají na Tour de France nejsilnější sestavu v historii a není o tom pochyb. A hlavně, poprvé v historii se ve startovní listině představí čtyři Češi. V sestavě týmu Bora pojede časovkářský expert Jan Bárta, v týmu Etixx Quick-Step uvidíme Zdeňka Štybara, který se proslavil v letošní sezóně na závodu Paříž Roubaix a je bývalým mistrem světa v cyklokrosu. Nechybí ani dva největší české cyklistické klenoty, pátý cyklista celkového pořadí Tour z roku 2013 a člen týmu Tinkoff-Saxo Roman Kreuziger a sedmý muž celkového pořadí z loňského roku, člen hvězdného týmu Sky, Leopold König.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Štybar na Paříž Roubaix zvládl i potyčku s vlakem a zapsal se do historie české cyklistiky [VIDEO]

Co nám tedy letošní Tour přinese? Kromě výsledků českých borců se můžeme těšit na pikantní souboje nejlepších cyklistů světa. Ti nejlepší nejuniverzálnější borci nechybí. Loňský vítěz Vincenzo Nibali z týmu Astana bude obhajovat titul a po nepřesvědčivých výkonech v letošní sezóně chce vystoupat na vrchol. Perfekcionista ze stáje Leo Königa Chris Froome chce dát zapomenout na svůj loňský neúspěch a znovu po dvou letech zvítězit v celkovém pořadí. Třetím v pořadí je vítěz letošního Gira Alberto Contador, který bude mít v zádech podporu Romana Kreuzigera a podobně jako Froome chce napravit loňský neúspěch.

Leopold König v dresu týmu Sky:

Contadora nečeká lehká práce. Jet hned za sebou dvě Grand Tour a na obou uspět není nic lehkého, o tom už se v minulosti přesvědčila řada TOP cyklistů. Alberto Contador je však znovu v životní formě a na začátku sezóny dokonce padala slova o tom, že se letos pokusí vyhrát všechny tři největší etapové závody na světě, kromě Gira a Tour ještě španělskou Vueltu. To je pro něj ale ještě hodně dlouhý příběh.

Zapomínat nesmíme ani na člena týmu Movistar, Kolumbijce Naira Quintanu. V pětadvaceti letech dozrál v cyklistu světového formátu, což potvrdil loňským vítězstvím na Giru. Nyní chce konečně pořádný úspěch udělat také na Tour de France a proto se letos v Itálii nepředstavil. Brousit zuby na co nejlepší umístění si budou také domácí borci Thibaut Pinot a Romain Bardet, ve skvělé formě jezdí Holanďan z týmu BMC Tejay Van Garderen.

Graficky zpracovaný profil letošní Tour de France 2015:

Také čestí cyklisté chtějí udělat na Tour slušný výsledek. Roman Kreuziger a Leo König chtějí minimálně vyrovnat své dosavadní nejlepší výsledky, tedy páté a sedmé místo a to bude hodně složitý úkol. Jan Bárta chce pomoci svým lídrům v týmu Bora a zejména si vyjet solidní umístění v časovkách, Zdeňka Štybara čeká premiéra na Tour a všichni jsou zvědaví, jak si bývalý cyklokrosař s touhle výzvou poradí. Nikdy žádný podobně náročný etapový závod neabsolvoval.

Bojovat se bude na více frontách. Největším favoritem v bodovací soutěži bude podle očekávaní slovenská superstar Peter Sagan, který bude o svou pozici bojovat zejména Alexandrem Kristoffem, Johnem Degenkolbem, Markem Cavendishem a André Greipelem. Zajímavé bude letos sledovat také celkovou klasifikaci týmů. Největší ambice má tým Sky, v závěsu je Astana, Movistar, Tinkoff-Saxo a další. V klasifikaci jezdců do pětadvaceti let je pochopitelně největším favoritem Nairo Quintana.

Zdeněk Štybar v dresu týmu Ettix Quick-Step:

Letos se jede už 102. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu a vy nesmíte chybět. Tradičně se pojede 21 etap převážně ve Francii, Tour ale pochopitelně zavítá i do sousedních zemí. Nejvíce zajímavé bývají pasáže horských etap v Pyrenejích a Alpách, tradiční je také dojezd Paříží na Champs-Élysées.

Tour letos startuje zítřejší sobotní časovkou v Utrechtu, která má 14 kilometrů a rovinatý profil. Zde si velké ambice klade zejména Honza Bárta, ale každý chce do závodu vstoupit co nejlepším výsledkem. Kurzy na všechny etapy, vítěze jednotlivých celkových klasifikací i mnoho dalšího najdete tradičně na našich stránkách UNIBETU. Sledujeme cyklistiku, sledujte ji s námi a fanděte českým borcům v cestě za největším úspěchem v historii!

TWEET: V kolik startuje Tour de France na ostatních kontinentech