Začíná EURO 2016 ve futsalu! Postoupí Češi po 6 letech ze skupiny?


Měsíc únor je startovačem pro všechny milovníky a sázkaře fotbalu. Tradičně kolem Sv. Valentýna začínají vyřazovací souboje Ligy Mistrů, ale hned z kraje měsíce si sázkaři přijdou na své při Mistrovství Evropy, čili EURU ve futsale. Sálový fotbal je stále více populární a vrcholné turnaje lákají větší množství příznivců.

Na letošním EURU se opět představí i Česká futsalová reprezentace a v Bělehradě, kde se EURO 2016 odehrává, se budou snažit po delším časovém úseku opět uhrát zajímavý výsledek.

Češi se totiž na futsalovém EURU nedostali ze základní skupiny již 6 let! Naposledy tomu tak bylo v roce 2010, kdy v Maďarsku naše reprezentace vyhrála skupinu a celkově se umístila na skvělém 3. místě!

Jak jsou na tom naše naděje s šancemi letos? Papírově to bude opět těžký úkol, ale los Čechům dopřál mimořádně atraktivní skupinu. Skupiny jsou pouze po třech týmech a naši soupeři budou hráči Azerbajdžánu a Itálie. Taková skupina by mohla být hratelná, ačkoliv to tak na první pohled nevypadá.

Itálie je totiž obhájce titulu posledního EURA 2014, které se konalo v Belgii. Azerbajdžán má v sestavě zase několik Brazilců z místního velkoklubu Araz.

Pokud se však podíváme na vzájemné zápasy, zjistíme, že pro náš výběr tito soupeři nejsou neřešitelným problémem!

S Itálii se futsalová reprezentace utkala již 5x a hned 3x z toho byla výhra! A právě na vzpomínaném EURU 2010 se Čechům podařilo Itálii vyřadit na penalty ve čtvrtfinále. Minulý rok Češi hráli s Itálii 2 přáteláky a oba týmy si připsaly po jedné výhře. 

Také s Azerbajdžánem se naši utkali na EURU 2010 a právě s nimi dokázali Češi vydřít bronzové medaile po výsledku 5:3!

Bude se historie opakovat?

Český tým se první utká s Azerbajdžánem a to v pátek, 5.2. v 21:00. S Itálií pak po eventuální výhře může hrát uvolněně a překvapit v neděli 7.2. taktéž v 21:00.

Když si dáme dohromady tyto souvislosti a přidáme do toho trošku srdíčka, můžeme se těšit na 2 těžké, ale dost možná hvězdné zápasy. Češi v minulosti ukázali, že soupeři ze skupiny nejsou "galacticos" a jsou k poražení. Na postup ze skupiny by při troše štěstí mohla stačit i jedna výhra.

Já však věřím, že Itálie bude pod tlakem obhajoby a Azerbajdžán dokážeme porazit jako v roce 2010. Z toho mi vychází, že kurz 7.00 na vítěze skupiny České republiky je více než hodnotný! 

Následující sestava se může po 6 letech opět zapsat do historie futsalu:

Brankáři:
Gerčák
Vahala

Obránci:
Cupák
Novotný
Hrubý
Holý
Kovácz
Janovský

Útočníci:
Záruba
Koudelka
Řešetár
Slováček
Seidler
Rodek

Trenér: Tomáš Neumann