Zelený Sagan nevyhrál na Tour etapu už dva roky, zlomí prokletí ještě letos?


Také letos má nejlepší slovenský cyklista současnosti Peter Sagan ze stáje Tinkoff-Saxo své největší trumfy už za sebou. Etapy, kde v minulosti vítězil a kde si brousil zuby na etapový primát i letos už jsou za ním a peloton vjíždí do Alp, ve kterých Sagan nikdy etapu nevyhrál

Není se čemu divit, Peter je typickým sprinterem, o čemž jasně hovoří fakt, že počtvrté v řadě útočí na zelený trikot pro nejlepšího sprintera Tour de France a je velmi pravděpodobné, že ho znovu získá. Letos by ale dost možná tuhle trofej vyměnil alespoň za jedno etapové vítězství, rád by znovu zažil ten pocit, který se mu například na TdF 2012 poštěstil hned třikrát.

Celkově má na svém kontě čtyři etapové primáty z Tour. Třikrát ve zmiňovaném roce 2012 a jednou v roce 2013. V loňském roce sbíral pouze druhá místa a letos je tomu zatím stejně. Na Tour de France skončil už čtrnáctkrát na druhém místě, což je z aktivních jezdců nejvyšší číslo, které zní až neuvěřitelně.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

TOP 10 zápasů Premier League v nové sezóně, které by vám neměly uniknout

Na letošní Tour nasbíral už čtyři druhá místa, v každé rovinaté etapě navíc vždy bojuje o přední umístění. Jeho neschopnost vyhrát etapu už pro něj může být hodně frustrující, naštěstí pro něj, Peter je veliký vtipálek a flegmatik a na všem si umí najít něco pozitivního. Po dojezdu 14. etapy se bidonem tloukl do ruky a znovu si přemítal, kde udělal vlastně chybu.

VIDEO: Famózní Peter Sagan umí na kole neuvěřitelné věci

Do konce zbývá posledních šest etap, ta dnešní patří mezi rovinaté spíše se sjezdy, než s nějakým větším stoupáním, na závěr etapy se pomalu najíždí do Alp. Dnes tedy má Peter Sagan znovu šanci útočit na prvenství v závodě, jeho tým pro jeho úspěch udělá vše, ostatně tak tomu už bylo i ve včerejší bitvě, ve které Sagan musel dojíždět ztrátu nabranou při výměně kola, do pelotonu se za pomoci svých mužů dokázal vrátit, ale na vítězství to nestačilo.

Tým Tinkoff-Saxo tak zatím drží pouze jeden cíl a tím je zelený dres. Vítězství pro Sagana stále nepřišlo, nahradil ho v 11. etapě jeho stájový kolega Rafal Majka. Primární týmový cíl je zatím také v nedohlednu, lídr týmu Alberto Contador ztrácí na žlutého Frooma 4 minuty a 23 sekund.

Dokáže to Peter Sagan dnes? Na dnešní etapu si s námi můžete vsadit, na vítězství Petera Sagana je kurz 21.00.