Pavel Vrba: Proti Spartě musíme jít hlavně s pokorou


Pavel Vrba patří k momentálně nejúspěšnějším koučům v české lize a jeho Plzeň nastoupí o víkendu proti Spartě. Ještě před pár lety patřil tento zápas k těm obyčejným. Díky Vrbovi, který Plzeň v roce 2008 převzal, se dnes jedná o šlágr Gambrinus ligy.

Oba kluby jsou zároveň sousedy v tabulce, kterou Sparta před svým pronásledovatelem vede  o tři body. Poslední měření sil skončilo vítězstvím Letenských v poměru 2:0 a kouč Vrba zná důsledky špatného výkonu svých svěřenců.

"Ano, sebevědomí bylo zřejmě vyšší než být mělo, a to kvůli našemu postupu do Ligy mistrů. Teď budeme určitě pokornější, protože se nám to dříve vymstilo. Proti takovému klubu jako je Sparta musíte jít s pokorou. Pražané to dokázali například proti Jablonci v závěrečných minutách zápasu," uvedl Vrba.

Teď je však situace dost jiná. Plzeň nasbírala cenné zkušenosti z Evropy a získala ekonomickou stabilitu mezi českou elitou. To se zatím odráží na výkonech, když červenomodří třikrát po sobě vyhráli.

Sparta na tom není odlišně. Po převzetí klubu Vítězslavem Lavičkou, klub šlape a tahá za jeden provaz. Také tento zkušený kouč ví, že duel mezi Spartou a Plzní změnil svou důležitost v rámci české ligy.

"Se vší úctou k ostatním, tenhle zápas je poslední roky právem označován za šlágr ligy. Dokazují to hlavně výkony Plzně, která zažila obrovský přerod. Je před námi velká výzva," uvedl bývalý kouč FC Sydney, který se v Plzni narodil.