Pět největších anglických vítězství na novém stadionu ve Wembley


Slavný anglický stánek ve Wembley se znovu slavnostně otevřel v roce 2007 a pro celý anglický fotbal to byla veliká událost. Za pět let jeho působení na něm Anglie odehrála mnoho zápasů, zde uvádíme těch pět nejpovedenějších.

V úterním kvalifikačním zápase o postup na mistrovství světa Anglie doma zaváhala a s nepříjemnou Ukrajinou pouze remizovala 1:1. Bod navíc zachraňovala až v 87. minutě, kdy se z penalty prosadil Frank Lampard. Ne vždy však Anglie na domácí půdě strádala.

5. Anglie 4 Slovensko 0, 28. březen, 2009

V tomto případě se jednalo o přátelské utkání, ale první zápas Anglie pod Fabiem Capellem poukazoval na lepší zítřky. Skóre otevřel jako první Emile Heskey a Anglie nedala Slovákům šanci, přidala další tři zásahy a potupila svého soupeře vysoko 4:0.

4. Anglie 4 Bulharsko 0, 3. září 2010

Utkání kvalifikace o EURO 2012. Útočník Anglie Jermain Defoe se blýsknul hattrickem a Anglie potupila Bulharsko vysoko 4:0. Nutno podotknout, že na straně Bulharska nenastoupila do utkání největší hvězda útočník Dimitar Berbatov.

Click on the image to watch highlights of England's 4-0 win over Bulgaria.

3. Anglie 1 Španělsko 0, 12. listopad 2011

Jediný gól hlavou Franka Lamparda stačil k tomu, aby Angličané na domácí půdě porazili úřadující mistry světa ze Španělska. V obraně mistrů světa bylo v utkání hodně zmatků a jejich výkon nebyl zdaleka tak výborný, jako na MS 2010.

2. Anglie 3 Rusko 0, 12. září 2007

Památná kvalifikace na EURO 2008 Anglii hrubě nevyšla. I přesto se jim jeden zápas povedl, na domácí půdě porazila Rusko s přehledem 3:0. Kvalifikaci přesto Angličané nezvládli a na finálový turnaj se nepodívali. Rusko naopak turnaj hrálo a došlo na něj až do semifinále, paradoxní.

1. Anglie 5 Chorvatsko 1, 9. září 2009

Kvalifikace na mistrovství světa v Jižní Africe už byla pro Anglii úspěšnější. Navíc si v ní Angličané vychutnali odvetu proti Chorvatsku, na jehož úkor se nedostali na EURO 2008. V nejkrásnějším zápase novodobého Wembley Anglie porazila Chorvaty vysoko 5:1 a díky vítězství 4:1 ze Záhřebu nakonec Anglie na MS 2010 postoupila. Výborný zápas!

Not long after Croatia denied England qualification for Euro 2008, the Three Lions got revenge in spectacular fashion, winning 5-1 to secure their place at the World Cup finals in South Africa. It was in the same qualifying campaign in which England went to Zagreb and won 4-1 thanks to a Theo Walcott hat-trick. Blimey!